Neden vücut geliştirme sporu?

22.09.2021
22
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Neden vücut geliştirme sporu?
oy

Neden vücut geliştirme sporu? Vücut geliştirme sporu veya podyum sporu insanlar bu spora neden emek veriyor, daha iyi görünebilmek için mi? mutlu olabilmek içimi? Hayır vücut olarak değil aklıyla nasıl görünebildiği çok önemli.

Neden vücut geliştirme sporu Yapmalıyız?

Bu sporu herkes yapamaz sabır ve irade isteyen bir spordur, futbol oynarsın doksan artı birde bi gol atarsın kazanırsın ama vücut geliştirme podyuma çıktığın zaman neysen o sunudur son dakikada kazanamazsın emek ister özenli yemek yemeniz her şeyden feragat etmeniz gerekir, en acı tarafında budur baktığın herkes dondurmasını yer pizzasını yer ama sen evinde programındaki yemekleri yemek zorundasındır günlerce aç kalırsın yağmur çamur demeden kar iyonu yapmalısın, spor salonlarında demir adam gibi yaşamalısın.

vücut geliştirme

Sevmeden yapılabilecek bir spor değil, zorlukları var ama yaşamayı sevdirir herkes vücut geliştirme sporcusu olamaz Türkiye’ de yapılan araştırmaya göre otuz kişiden birisi bu sporu yapmakta ama yaptıktan sonra sonuçlarını almaya başladıkça seni bu sporda motive eden şey bu olsa gerek, hiçbir zaman korkmadan başarı basamaklarını teker teker çıkmak çok iyi bir duygu güç kazanmak her şeye değer sağlık açısından kendine değer vermek çok iyi bir duygu. Neden vücut geliştirme sporu? Türkiye’de vücutçu adı ile bilinen isim ise serdar Aktolga’ tır kısacası bu spor emek sporudur diğer spor dallarına göre en adaletlisinde, insanı bambaşka biriymiş gibi göstermekte artık sıkıldım değişmeliyim diyorsan bu spor tam Senlik.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.