Hamam böcekleri Neden Evlere Girer ?

23.03.2018
104
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Hamam böcekleri Neden Evlere Girer ?

Hamam Böcekleri Nasıl Oluşur? Hamam böceği, çok zor koşullara bile dayanarak hayatta kalabilen bir canlıdır. Bu böcekler, evlere girdiği andan itibaren hızlıca çoğalabilirler. Hamam böcekleri Neden Evlere Girer ? Evinize herhangi bir yerden girmiş olabilirler: açık bir balkon kapısı, evinize giren eşyalarla birlikte… Yumurtalarını bıraktıkları nemli ve karanlık yerlerde elverişli üreme olanağı bulurlar. Bu sebeple yumurtalarını genellikle lavabo borularının yakınlarına veya küçük deliklere bırakırlar.

Hamam böcekleri Neden Evlere Girer ?

Yaşamlarını devam ettirebilmek için hamam böceklerinin ihtiyaç duydukları koşullar şunlardır: nemli ve rutubetli sıcak bir ortam ve yiyecek. Hamam böcekleri çoğu zaman açıkta bırakılmış yiyeceklerle beslenirler. Hamam böceklerinin her şeyi yiyebildiği bilinmektedir. Hamam böcekleri Neden Evlere Girer? Atılmayan çöpler, kırıntılar… Hatta bir hamam böceğinin bir başkasını yediği bile gözlemlenmiştir. Bir ev ortamı, onlara ihtiyaç duydukları bütün imkanları sağladığından, burada karşımıza çıkmaları kaçınılmaz bir hal alır.

Hamam Böcekleri Temiz Evlere Neden Girer ?

 Hamam böceklerinin yaşamayı seçtiği evler arasında yalnızca kirli ve bakımsız evler bulunmaz. Aynı zamanda çok hijyenik koşullara sahip olan bir evde de hamam böceklerine rastlanabilmektedir. Peki, neden bu evlerde hamam böceği görülür?

Hamam böcekleri nemi ve rutubeti severler. Sızdıran bir boru ve sıcak bir ortam gibi özellikler de hamam böceği görülme ihtimalini arttırır. Ancak daha hijyenik ve bakımlı evlerde görülme sıklığı daha azdır.  Aynı zamanda hamam böcekleri karanlık yerleri tercih ettiğinden çok aydınlık olan, gün ışığı giren evlerde bulunma ihtimalleri de çok azdır.

Farklı mikrop ve bakterileri taşıyabilen bu canlı, insanlar ve evcil hayvanlar için risk oluşturabilmektedir. Bu böcek türü, pek çok hastalığın oluşumuna sebebiyet verebilir. Hastalığı taşıyabilir olmalarının sebebi ise, mikropların nemli ve pis ortamlarda yaşamlarını sürdürebilir olmasından kaynaklanıyor.

Hamam böceklerinin çok eski tarihlerden beri “haşere” olarak nitelendirildikleri ve istenmedikleri bilinen bir gerçek. Bu canlılardan kurtulmanın yolları da vardır. İlaçlama, bu yöntemlerin başında gelmektedir. Hamam böcekleri Neden Evlere Girer ? Yazımız umarım sizlere faydalı olmuştur sürekli yeni içerikler için sayfamızı ziyaret edin..