Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası

23.09.2021
127
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası  Sakalınız yoksa ya da seyrekse sakal ekimi cazip bir teklif olabilir. Fakat, sakal ekimi sonrasında yaşanılan süreç ile ilgili bazı bilgilere sahip olmak isteyebilirsiniz. İşte, sizi bu konuda aydınlatabilecek bazı temel bilgiler:

 Sakal Ekimi Öncesi

Uzmanlar Sakal ekimi öncesi ekim işleminin uygulanacağı alanın düzgün bir şekilde tespit edilmesi ve çizilmesi gerekir. Ayrıca, ekilecek sakallar yüzün sağ ve sol tarafına asimetri oluşturacak şekilde ayarlanır.

Sakal ekimi planlaması yapılırken aktarılabilecek saç köklerinin sayısı, kalitesi ve saç ekim işlemi yapılacak alanın durumu göz önünde bulundurulur. Hiç sakalı bulunmayan kişilerde 1 yıl sonra 2’nci seans yapılması gerekir.

 Sakal Ekimi Sonrası

Hekimler Sakal ekimi sonrası karşılaşacağınız ilk durum ekilen sakalların operasyondan sonraki 15-30 gün aralığında dökülmeye başlamasıdır. Ancak, bu durum beklenen bir sorun olduğu için endişelenmenize gerek yoktur.

Yaklaşık 90 gün içerisinde yeni sakallarınız çıkmaya başlar ve rahatlıkla fark edilir seviyede uzar. Sakal ekimi işleminden yaklaşık 4 ay sonra sakallarınız daha gür hale gelir. Yaklaşık 9-10 ay içerisinde ise tüm sakallarınız uzamış olur.

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası

 Sakal Ekimi Yan Etkileri

Sakal ekimi yan etkileri saç ekimi sonrası ortaya çıkan yan etkilere benzer şekilde ortaya çıkar. Sakal ekimi esnasında ve sonrasında nadir de olsa enfeksiyon ve kanama riski ortaya çıkabilir. Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası  Bazı durumlarda sakal kökleri de enfekte olarak iltihaplanabilir.

Her ne kadar bazı yan etkileri olsa da sakal ekimi oldukça güvenilir bir prosedürdür. Bu nedenle pek çok kişi tarafından tercih edilir.