İlayda Alişan Kimdir? Kırmızı Oda Süveyda Kim?

22.09.2021
169
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
İlayda Alişan Kimdir? Kırmızı Oda Süveyda Kim?
oy

Kırmızı Oda Süveyda Kim? İlayda Alişan Kimdir?  Kırmızı Oda, ekranlara ilk çıktığı günden beri hem senaryosu hem de oyuncularıyla izleyicileri ekrana kilitlemeyi başaran yapımlardan birisi. Süveyda yeni sezonda, doktorun karşısında asi ve marjinal karakteriyle çıkan genç bir doktoru oynuyor. Hikayesi ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran, Kırmızı Oda’nın yeni sezon oyuncusu Süveyda aslında kimdir?

Kırmızı Oda Süveyda Kim?

 Kırmızı Oda Süveyda’nın gerçek ismi İlayda Alişan. İlayda Alişan, 26 Şubat 1996 yılında dünyaya gözlerini açmış. Kendisi İstanbul’da doğmuş ancak ailesi Türkiye’nin dört bir yanından. Babası aslen Trabzonlu olan güzel oyuncunun annesi ise Erzincanlı.

İlayda Alişan Kimdir?

Oyunculuk kariyeri ise aslında kendinden habersiz başlamış. Babasının arkadaşı kendisinden habersiz bir şekilde kendisini reklam ajansına kayıt ettirmiş. Böylelikle hayatının dönüm noktalarından birisi olan kapılardan birisi kendisine aralanmış.

İlayda Alişan Boyu Kilosu

İlayda Alişan Boyu 1.60, kilosu ise 48 kg. Güzel oyuncu balık burcu. Genç oyuncu liseyi Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nde İstanbul’da tamamlamış. Ardından Bilgi Üniversitesi’nde Moda Tasarım bölümünü kazanmış ve burada halihazırda eğitim de görmektedir.

İlayda Alişan Kimdir

İlayda Alişan Kimdir

İlayda Alişan Oyunculuk kariyeri

Oyunculuk kariyeri, reklam filmleri aracılığıyla başlamış. Nestle, Coco Cola, Ülker, Akbank, Eti gibi birçok ünlü markanın reklam yüzü olarak çalışmış.

Televizyon ekranlarıyla ilk buluşması ise 2011 yılında olmuş. Başrollerinde Çetin Tekindor ve Bülent İnal’ın oynadığı Bir Çocuk Sevdim Dizisi’nde Merve rolünü canlandırmış ve izleyiciye uzun soluklu bir merhaba demiştir.

Ardından TRT’de yayımlanan Gönül Hırsızı isimli dizide oyunculuğa devam etmiş. Kırmızı Oda Süveyda Kim? İlayda Alişan Kimdir? Bir sonraki televizyon yapımında ise, Nurten karakterine Benim Adım Gültepe isimli dizide can vermiştir. Rol arkadaşları bu dizide Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç gibi tanındık oyuncular olmuştur.

Ardından 2015 yılında Songül Öden ve Mert Fırat ile birlikte Serçe Sarayı’nda Sinem rolü ile adını duyurmuştur. 2016’da da Bana Sevmeyi Anlat isimli Ay Yapım’ın dizisinde Eylül Eren karakterine can vermiştir.

2017’de Rüya’da Cemre rolünü, 2017-2019’da Çukur’da Akşın Koçovalı’yı oynamıştır. 2019’da Şampiyon filminde Neslihan Günaltay karakteri ile beyaz perdeyi selamlamıştır. 2021 yılında ise Masumiyet dizisine Ela Yüksel rolünü canlandırmıştır.

Son olarak ise 2021 yılında Kırmızı Oda isimli dizide Süveyda olarak izleyicilere tekrardan bir merhaba demiştir.