Web Tasarımı Nasıl Yapılır

03.05.2021
13
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Web Tasarımı Nasıl Yapılır

Web Tasarımı Nasıl Yapılır Günümüzde artık hemen hemen her şey internet üzerinden yapılıyor. Market alışverişinden tutunda aklınıza gelebilecek her türlü ürün satışının yapıldığı dev bir alışveriş merkezi haline gelmiştir. Şöyle ki artık kitaplar bile internet üzerinden online olarak okunuyor. Hal böyle olunca insanların dikkatini çekecek, iyi bir web tasarımı nasıl yapılır?konusuna olan ilgi de artış gösteriyor.

Web Tasarım ve Kodlama

Web sayfası demek internet sitesi ile aynı anlama gelmektedir. Arama motorlarında karşımıza çıkan bütün sayfalar herhangi bir kişiye ya da bir kuruma aittir. Herhangi bir kişinin internette bilgi arayışı içindeyken giriş yapmış olduğu internet sitesinde daha fazla zaman geçirmesinin en önemli kriteri internet sitesinin web tasarımının kalitesidir. Bu makalede yeni bir internet sayfası açmak isteyenler için web tasarımı hakkında detaylı bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Yeni bir web sitesi açmak

İnternet sitesi olanlar için en önemli konu, web sitesine giriş yapan kişi sayısının çokluğu ve giriş yapan ziyaretçilerin sayfada ne kadar süre kaldıklarıdır. Web Tasarımı Nasıl Yapılır Bunu sağlamak için kaliteli ve ilgi çekecek içerikler hazırlanmalıdır. Fakat, web sitesi tasarımı da çok önemlidir.

Yeni bir web sitesi açmak için yapılması gereken ilk şey domain yani alan adı satın almaktır. Domain, internet sitesinin ismidir. ertgu. com, xxx.com.tr gibi com uzantılı bir alan adı olabilir. Alan adı satın alma hizmeti sunan çok fazla web tasarım firması mevcuttur.

Sıradaki aşama ise web siteniz için alan adı satın aldıktan sonra sitenizin başkaları tarafından nasıl göründüğünü tasarlama aşamasıdır. Yazılım ve kodlama konusunda teknik bilginiz varsa işiniz çok daha kolay olacaktır. En azından kendi sitenizi kendiniz yapabilirsiniz.

Web sitesi tasarımı kodlamasına geçmeden önce nasıl bir siteye sahip olmak istediğinizi hayal edin. Hayal ettiğiniz tasarımı bir kağıt üzerinde çizin. Çiziminiz doğrultusunda gerekli kodlamaları uygulamak gerekir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için yazı stili, renklendirme, resim boyutları, ilgili sayfalara geçiş kolaylığı çok önemli detaylardır.

İnternet sitesi açmak neden önemlidir

Hangi iş sektöründe olursak olalım mutlaka işimizi sanal ortamda da tanıtmalıyız. Küçük esnaf diye tabir edilen bir işletmenin bile bir internet sitesi açması demek daha fazla kişiye hizmet vermesini sağlayacaktır. Elbette ki açılan her sitenin olumlu geri dönüşleri olacaktır diye bir kural yoktur. Başarıya giden yolda bazı kurallar vardır. Bu kurallardan ilki web sitesi tasarımı nasıl yapılır? Bu konuda ya çok bilgili olmak ya da profesyonel olarak web sitesi açma hizmeti sunan kişilerden destek almak gerekir. Baştan savma açılan sitelerin başarı grafiği çok düşüktür.

Şayet site tasarımı ve kurulumu ile zaman kaybetmek istemiyor bir an önce kendinizi ve işinizi anlatan içerikler hazırlamak için istiyorsanız hazır web sitesi satın alabilirsiniz. Yada İlksırada Dijital şirketi ile iletişime geçerek istediğiniz özellikleri belirterek web tasarım yaptırabilirsiniz.

https://www.ilksirada.com/web-tasarim.html

0216 496 64 97

0532 504 64 97

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.