En Kolay Kullanılan Elektronik Aletler

03.12.2019
26
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
En Kolay Kullanılan Elektronik Aletler
oy

En Kolay Kullanılan Elektronik Aletler Son günlerde yaygın olarak kullanılan telefon tablet gibi elektronik aletlerlerin kullanımı iyice arttı. Tabi söz konusu materyallerin kullanımı o kadarda zor değil. Hatta çoğu insan bu aletlerin kullanımının kolay olduğunu düşünüyor. Büyüklerimiz bu fikre katılmasada çoğunluk katılıyor. Sonuçta herkesi tek bir şey memnun edemez.

En Kolay Cihaz Kumanda

Peki burada en kolay kullanılan alet sizce tablet ve ya telefon mu? Aslında bu gruba bir alet daha ekleyebilirsiniz. Bu şey acaba kumanda olabilir mi? Bu konu tartışmaya açık olabilir ama kumanda üzerindeki işaretler olsun yazılar olsun bir kılavuz niteliğinde. Bu yüzdendir kumanda en kolay kullanılan cihazdır.

Tartışmaya Açık Olması

Aslında bu materyalin tartışmaya açık olmasının sebebi bir cihaz olarak adlandırılıp adlandırılamayacağı. Sonuçta sadece tek işlev görüyor. Bazı insanlar bu şeyin bir ev aleti olarak adlandırılacağını savunuyor. Aslına bakarsanız kumanda bir cihazdır. Sonuçta içinde devre, kod yazılımı, sinyal gibi cihaz olmasını sağlayacak özellikler barındırıyor.

Resimleri ve Metinleriyle Kumanda

Artık konuya geri dönelim. Kumandaya en kolay kullanılan cihaz dedik. Peki, kumanda çeşitliliği bunu değiştirebilir mi? Tabiki değiştirebilir. Kumanda aslında 3 çeşit olarak nitelenir. Bunlar televizyon kumandası, oyuncak kumandası ve bir cihazı açmak için kullanılan kumandalar olarak ayrılır. Bizim burada aslında söylemek istediğimiz kumanda televizyon kumandası. Çünkü televizyon kumandası üzerinde işaretler barındırarak ve görselleri zenginleştirilerek yapılan bir cihazdır. Resimlerinin onu kolaylaştırması da onu en kolay cihaz olmasına sebebiyet verir. Yine de bazı televizyon kumandaları bize sıkıntılar yaşatabilir.

Örneğin eğer üzerinde yazan kelimeler İngilizce olduğu için bazı insanlar anlamakta güçlük çekiyor. Örneğin büyük anne ve ya büyük babalarımız bunlara en doğru örnektir. Sonuçta büyüklerimizin iyi bir dil eğitimi olmadığı için zorluk çekiyorlar. Bu yüzden sadece resimlerden anlamaya çalışmak zorunda kalıyorlar. Neyse ki resimler onlara yol gösteriyor. Tabiki silik olmaması da gerekir ama bazen resimler bile anlamsız kalıyor özellikler için ama en doğru yol gösterici hep resimler oluyor.

İstisnalarıyla Kumandanın Kolaylığı

Sonuç olarak kumanda görsel metinler ve yazılı metinleriyle kumandayı en kolay cihaz yapıyor. Ama her yerde olduğu gibi burada istisnaları unutmamak gerekir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.