İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu

23.03.2018
37
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu
oy

Bebeğiniz dünyaya geleli 1 ay oldu , size daha kolay gelecek daha rahat edeceğiniz günler geliyor. İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu şimdiye kadar tecrübe ettiğiniz beslenme bildiğimiz beslenmeden farklı olacak. 2 aylık bebek beslenmesinde ilk önce yavrunuzun ne kadar süt tüketeceğine kendi başınıza karar vermeyeceksiniz. 2 aylık bebeğinize beslenme tablosu ile alakalı detaylı bilgileri içeriğimiz de sizlere paylaşıyoruz..

İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu

İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu

İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu

İki aylık bebek Öğün tablosunda bebeğiniz size yardım edecek ve siz annelerde bebeğinizin hareketlerini doğru analiz ettiğinizde beslenme konusundaki aklınızdaki sorunlar ortadan kaybolacaktır. İki aylık beslenme tablosunda yavrularınız doyana kadar süt emmeyi sürdüreceği için yavrunuzun doyup doymadığı ya da ne kadar beslenmesi gerektiği hususunda aklınıza kötü sorular gelmeyecek ve endişelenmeyecek siniz. sizin canınızı sıkacak durum söz konu olmayacaktır. İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu İki aylık bebek doyması konusunda nasıl olur, İki aylık bebekler ne tüketir, İki aylık bebek beslenme tablosu,60 Günlük bebek beslenmesinde dikkat etmemiz gerekenler ve bunların hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen ebe beyinler doktorlar tarafından edindiğimiz bilgileri makalemizde sizlere sunuyoruz.

İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu

İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu

İki aylık bebek beslemesi

Bebekler 2 aylıkken, annelerin emzirme süreleri kısalır ve anneler bebeklerinin daha az süt emmesi konusunda endişelidir. Aslında endişe verici bir durum yoktur çünkü bebeğiniz çene kasları geliştikçe daha fazla süt alır.

Doktorlar bebeğinizin ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesinin daha iyi olduğunu söylüyor. Çalışıyor ve bebeğinizi emziremiyorsanız bu gibi durumlar için mutlaka sütünüzü sağmış olmanız gerekir. sütünüzü sağmak uzun zaman alabilir ve sizi rahatsız edebilir, ancak bebeğinizin sağlığı için bunu yapmalısınız.

İki aylık bebek beslenme masasında anne sütü yeterli değilse, ek gıda tüketilebilir. İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu Ancak, bu, anne veya etrafındaki insanlar tarafından kararlaştırılamaz. Doktorun kontrolünde, doktor ek yemeklerin geçebileceğini söyleyebilir.

Doğumdan hemen sonra veya bir süre sonra, yatmadan ya da emzirirken kullanılmaması gereken bazı ilaçları kullanmama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda, bebek anne sütü vermek mümkün olmayabilir. Ancak anne sütü almayan anne beslenmeli, formülü ile beslenme sağlanmalıdır. Bu sürecin tamamı doktor kontrolünde olmalı ve formülü gıdaların kullanımının, doktorunuzun veya formülünüzün gıda kutusunun üzerinde yazılı olarak ayrı ayrı uygulanması önemlidir.

2 aylık bir bebek anne sütü almadığında, bebeğe günde 6-7 kez, günde 90-150 ml formülü verilir. İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu Ancak yine de anne sütünden küçük bir süt olsa bile bebeğin anne sütüne vermesi için gerekli olan formülden önce bahsetmek isteriz.

İki aylık bebek beslenme tablosunda dikkat etmemiz gerekenler

•    Doktorunuz yavrunuzun sağlığı için ek gıdaya geçilmesi gerektiğini sizlere iletmediği sürece sizin sütünüze devam etmesi gerekir.
•    Annesinin sütü dışındaki herhangi bir gıda için henüz çok daha erken… Yavrunuzun daha değişik damak tadına alışabilmesi bilmemiz gerekir ya da sadece annesinin sütüyle doyamadığını düşünmemelisiniz. Onlar yetişkinler gibi bir sindirim sistemine şuan sahip değiller.
•    Ek gıda desteği için inek sütü içirme niz ciddi derecede yanlış olur. Bebeğiniz bu yüzden zarar görebilir. 12 aylık olana kadar kesinlikle inek sütü yada ürünleri vermemelisiniz.
•    Annenin ilaç içmesi hastalandığı durumlarda doktorun annesinin  bebeğini emzidiğini söylemesi gerekir. Bunun için hekiminize emzirdiğinizi kesinlikle anlatmalısınız. İlaç kullanmanızın gerekli olması halinde ise  anne sütünüzü stokta tutmalı ve yavrunuza onu içirmeli siniz.
•    Her emdiğinde 2 göğsünüzden de emzirmeye önem gösteriniz ancak bunu uygularken birindeki tükenmeden diğerine geçmemelisiniz çünkü yavrunuzu besleyen, tok tutan süt sondaki süttür İki Aylık Bebek Beslenme Tablosu  bu arada memelerinizin damarlarda süt bırakmadığından emin olun ağrı yapabilir sizi rahatsız edebilir..

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.