Anne ve Çocuklar İçin Hamamlar

02.07.2019
17
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Anne ve Çocuklar İçin Hamamlar
oy

Anne ve Çocuklar İçin Hamamlar Kültürümüz gereği uzun yıllardır süregelen bir temizlenme, pislerden arınma olarak adlandırdığımız herkesin kabul gördüğü bir yer bulunmaktadır. Bu bahsettiğimiz herkesin kulağının aşina olduğu yer ise hamam olarak bilinmektedir. Hamam masajın olduğu keselenmenin tam anlamıyla yapıldığı bir yer olmaktadır. Bu yüzden çoğu ebeveyn bu yerlere gitmektedir. İnsanların aklına bu gibi yerlere giderken tek bir şüphe gelmektedir bu şüphe ise ‘acaba temiz mi gittiğim yer’ olmaktadır.

Anne ve Çocuklar İçin Hamamlar

65 Böyle durumlarda gidilecek olan yer iyice araştırılmalı ve temizliği kontrol edilip öyle gidilmelidir. Bizim insanlarımız temizliğe büyük önem verdiğinden dolayı bahsettiğimiz bu yeri oldukça yüksek ihtimalle tercih etmektedir. Anne ve Çocuklar İçin Hamamlar Bazılarımızın alerjik rahatsızlığı olabilir bu yüzden gideceği toplu ortamlara oldukça dikkat etmelidirler. Gidilecek bu ortam da toplu bir yere sahip olduğu için alerjik rahatsız olanların pek tercih edebileceği bir yer olmamaktadır.

Ebeveyn Davranışları

Bu konuda anne ve babalarımız çok titiz davranmaktadır çünkü her ayrıntıyı düşünmektedirler. Böyle bir yere gidildiğinde genellikle kendi eşyalarınızı yanınızda götürmenizi tavsiye edilmektedirler çünkü toplu kullanılacak olan eşyalarda insanlar genellikle mikrop kapma eğiliminde olmaktadır bu yüzden kişisel eşyalarınızı yanınızda götürüp ve sizin dışınızda kimsenin erişimine izin vermemeniz gerekmektedir.

Gittiğiniz çoğu yerde masaj veya kese attırma sizin tercihinize bırakılmaktadır. Ya gittiğiniz arkadaşınıza ya da işletmenin çalıştırmak üzere tuttuğu çalışanlara kese, masaj vb. şeyler yaptırabilirsiniz.

Genellikle işinde uzmanlaşmış kişi veya kişilere yaptırılması çok daha iyi olmaktadır çünkü yanlış hareket sonucu kötü olayların engellenmesi sağlanabilmektedir. Ebeveynler böyle yerlere çocuk da götürmeyi istemektedirler fakat temizliğinden şüphe ettikleri yere asla götürmeyi tercih etmemektedirler. Ebeveynlerin en hassas olduğu konular arasında kendi yavruları yer almaktadır ve bundan dolayı da yavrularının en iyi şekilde yararlanmaları için en ince ayrıntısına kadar gidilecek olan yeri araştırıp ona göre hareket etmektedirler.

Bireyler ve Mekan Bilgisi

Bu konu hakkında bireyler daha çok bilinçlendirilmeli ve daha çok bireylere, insanlara hitap edilecek şekilde inşa edilmelidir. Böyle mekanlara talebin artması için insanlara hitap edecek şekilde yapılmalıdır bunun sonucunda talepteki artış gözle görünür seviyede artmış ve insanlar daha verimli şekilde kullanmış olacaktır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.