Spor İle Başlayan Güzel Düşünceler

15.10.2019
7
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Spor İle Başlayan Güzel Düşünceler
oy

Spor İle Başlayan Güzel Düşünceler Spor, insanların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için olmazsa olmazları arasındadır. Hem bedenen hem de ruhsal açıdan bireyin kendini zinde hissetmesini sağlar, yorucu hayat koşullarına daha dirençli hale getirir.

Spor İle Başlayan Güzel Düşünceler

Başarmak

İnsanların birçoğu başarısızlık korkusu ile hayatlarında bir noktadan ileriye gidemez veya hiçbir şey başaramadan hayatına devam eder. İnsan eğer yaptığı spor dalında başarıya ulaşırsa hayatında karşısına çıkacak olan engellere daha cesur bir halde yaklaşır ve buda bireyin başarıya yaklaşmasına yardımcı olur. Sporun tadını tamamen alabilen bir insanın ufku geniştir, hayal gücü sonsuzdur. Elindekiyle yetinmeyip, hep daha fazlasını isteyerek hedeflerine ve hayallerine ulaşmakta diğer insanlar kadar zorlanmaz.

Kötülüklerden Uzaklaşmak

Ne demiş yazar: ” Vücudunuza iyi bakın. Yaşamak zorunda olduğunuz tek yer orasıdır.” Spor yapan bir insan, yazarın ne demek istediğini çok iyi bilir. Spor İle Başlayan Güzel Düşünceler Vücuduna gelecek olan en ufak zarar, hem bedensel olarak hem de ruhsal olarak kişiyi olumsuz etkiler. Sağlıklı yaşamın tadı alındığında insan, ister istemez zarar veren her şeyden kendini uzaklaştırmak ister. Mesela yürürken, merdiven çıkarken yaşadığı zorluğu gördüğü zaman sigaranın onu kötü etkilediğini görür ve sigarayı bırakarak daha rahat olduğunu hisseder. Bu şekilde spor, bizi güzel ve rahat bir yaşama sürükler.

Görünüşün Verdiği Öz güven

Spor yapan bir insan, gözle görülür derecede insanlardan ayırt edilebilir. Vücutları daha dinçtir, düzgündür, etkileyicidir. Çoğu zaman insanlar tarafından özenilen taraf olurlar. Bunu fark edip insanlarla olan ilişkilerinde daha cesur olurlar.

Sorumluluk ve İrade

Birçok insanın sorunu olan sorumluluk ve irade, sporcular için neredeyse zevk halini alır. Yapacağı spor programına düzen koyar ve ondan caymaz. İnsanların üşenip uyanamadığı saatlerde sporcular, güzel bir kahvaltıdan sonra sporunu yapıp güne zinde başlar. Yiyeceği yemekten büyük keyif alacağını ve sonrasında onu kötü etkileyeceğini bildiği için; düzgün ve doğru beslenme ürünlerini tercih eder. Böyle düzenli bir şekilde yaşayan bir insanın da, hayatı hep bir düzen içerisindedir. Unutmayın; düzen, mutlu olmak için en önemli unsurlardan biridir.

Evet, sporun ruhsal açıdan insanları nasıl bir düşünce içerisine girdiğini gördük, nelere kadir olduğunu da. Güzel bir yaşam istiyorsanız denemenizde fayda vardır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.