Rar Dosyalarını Açmak İçin En İyi 3 Araç

Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rar Dosyalarını Açmak İçin En İyi 3 Araç Gelişen teknoloji ile birlikte, ihtiyaçlara göre bilgisayarımıza program yükleriz. Yüklenen bu programlardan bir tanesi de sıkıştırma programlarıdır. İhtiyacımızı görebilecek en iyi sıkıştırma programları hangileridir? Bu alanda kullanılan birçok sıkıştırma programı bulunmaktadır. Bunların hangisinden daha iyi verim alabiliriz?

Rar Dosyalarını Açmak İçin Programlar

İhtiyacımızı maksimum seviyede karşılayabilecek programlardan, performans hız ve kolay kullanım konusunda on plana çıkan 3 adet sıkıştırma programını sizler için değerlendirdik. Bunlar Winar, Winzip ve PeaZip programlarıdır. Bilgisayarda sıkıştırılmış bir dosyanın uzantısı, ZIP dosya formatında gözükür. Bunun yanında RAR dosyaları da yaygın kullanılan dosya formatlarından birisidir. Gerek RAR uzantılı gerekse ZIP uzantılı sıkıştırılmış olan dosyaları açabilmek için İşletim Sistemlerine uygun olan dosyaları açma araçlarıdır.

Winzip Programı

WinZip programı, ZIP dosyalarını açabilmek için en çok kullanılan sıkıştırılmış dosyaları açan bir araçtır. Ayrıca bu uygulama sadece ZIP dosyalarını değil, bunun yanında RAR, 7z, CAB, ISO gibi daha birçok dosya formatını da açma görevini görür. Basit bir ara yüze sahip olan bu program ile RAR dosyalarını WinZip programındaki penceresinin içine sürükleyip bırakıldığında arşiv dosya kısa süre içerisinde açılır. Aynı zamanda dosyaları, e-posta yolu ile ya da Google Drive vb gibi bulut depolama hizmeti sunan depolama araçlarına da kayıt edilebilir. Bu programlar paylaşılabilir özelliğine de sahiptir.

WinRAR Programı

Sıkıştırılmış dosyaları açmak için kullanılan popüler programlardan bir tanesi de WinRAR olan RAR dosya açmak için kullanılır. Ayrıca, diğer sıkıştırılmış olan dosya türlerini de arşivden çıkarabilir. Bu dosyaları kolayca açabildiği gibi, bunun yanı sırada, arşiv dosyası oluşturabilir. Bu arşiv dosyalarını ayrı birimlere bölerek de, şifre koyulabilir. Rar Dosyalarını Açmak İçin En İyi 3 Araç Arşivlenmiş dosyaları test etme durumunda da bu program kullanılabilir.

Bozulmuş olan dosyaları onarabilme imkânına da sahiptir. WinRAR ara yüz açısından kabiliyeti yüksek ve kullanımı kolaydır. Sihirbaz aracını kullanarak size ne yapmak istediğiniz ile ilgili yol gösterir. Bu program ile RAR dosyalarınızı açma işlemini, oluşturacağınız yeni bir dosyayı veya mevcut arşivinize dosya ekleyip eklememe gibi durumlarda yönlendirme sunan, kullanışlı ve güzel bir programdır.

PeaZip Programı

Peazip programı ise yukarıda kullanılan araçlara göre tamamen ücretsizdir. Diğer RAR dosya açma araçlarına ek olarak, TAR, ZIP ve 7z dosyalarını açabilme kabiliyetine sahip bir programdır. Bu programın kullanımı ise, diğer programlar gibi kolaydır. Sadece uygulamayı açtığınızda, RAR dosyasını açmak için çift tıklamak yeterlidir.

Ya da dosyalarınız farklı bir ortama yollamak için ilgili butonu kullanmak yeterli olacaktır. Rar Dosyalarını Açmak İçin En İyi 3 Araç Ayrıca bu program, kullandığınız dosyalarınızı diğer formatlara da dönüştürebilirsiniz, şifreleme seçeneği ile dosyalarınızı koruyabilirsiniz. Bu program, açık kaynak kodlu bir lisans altında Windows ve Linux işletim sistemleri için uygulamaya koyulmuştur.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Giriş Yap

Bilgi Web ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!