İç Dekorasyon Fikirleri

03.04.2018
17
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
İç Dekorasyon Fikirleri
oy

Evinizi değiştirmeye karar verdiyseniz bunun hiç de kolay olmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Evin kullanılabilirliğini artırmak ve görsel anlama şıklık kazandırmak amaçlarıyla ev ya da ofislerimizi yeniden dekore edebiliriz. İç dekorasyon yaparken istenilirse yalnızca banyo tasarımı istenirse oturma odası tasarımı ya da evinizin tamamının tasarımı yapılabilir.

İyi Dekorasyon Nasıl Olmalı?

İyi bir iç dekorasyon yapmak istenirse oda içerisine yerleştirdiğiniz mobilyaların kapladığı alan mümkün mertebe kullanıma uygun olmalıdır. Ayrıca yerleşme düzeni simetrik olmalı ve az alan kaplamalıdır. Odalarda kullanılan açık renkler evi daha ferah göstereceğinden tercih edilmeli eğer duvar kağıdı kullanılacak ise dekoru kalabalık olmayan daha sade duvar kağıtları tercih edilmelidir. İç Dekorasyon Fikirleri Zemin kaplaması olarak kullanılacak olan parkeler duvar renkleri ile uyum sağlayacak ve evinizi daha sıcak bir ortam haline getirecektir. İstenirse mutfak koyu renge boyanabilir. Seçeceğiniz aydınlatmalar evinizi göz alıcı değerlere taşıyabilir fakat unutulmamalıdır ki gün içerisinde gün ışığından mümkün olduğu kadar faydalanılması gerekir.

 Dekorasyon Tarzları

İskandinav tarzı, ahşap uygulamasına dayanır. Küçük dokunuşların olduğu bu tarzda yoğun süslemelerden kaçınılmıştır.

Country tarzı, eğer geniş odalar ve yüksek tavanlı bir eve sahipseniz bu tam size göre bir tarzdır. Şömine süslemeler, büyük ebatlı kullanılan seramikler, tuğla desenli taş kaplamaları ve bazen de ahşap kaplama şeklinde uygulanabilir. Geniş açıklıklı alanlarda oldukça modern ve şık bir dekorasyon tarzıdır.

İç Dekorasyon Fikirleri

Modern tarz da döşenen evler ise oldukça geniş açıklıklara sahiptir. Kullanılabilecek bütün modern tarz mobilyalar, tablolar ve yapı malzemeleri dairenize modernlik kazandıracaktır. İç Dekorasyon Fikirleri Genel anlamda ev dekore edilirken klasik tarzda tablolar, şık ve modern tarzda tercih edilecek mobilyalar, mobilyalara uyumlu olacak zemin kaplamaları ve buna uyumlu duvar boyaları veya duvar kağıtları tercihleri sizleri istenilen odağa ulaştıracaktır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.