Akıllı Tahta Kullanan Eğitim Kurumları

02.07.2019
9
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Akıllı Tahta Kullanan Eğitim Kurumları
oy

Akıllı Tahta Kullanan Eğitim Kurumları Özellikle 21. yüzyılda eğitim alanında yaşanan gelişmeler, çağdaşlaşma çabaları ile günümüz teknolojisinin okul ve sınıf içerisinde daha fazla ve sık kullanıldığını görmekteyiz. Öğretim kurumları özellikle bilgisayar, projeksiyon cihazları, video kayıt cihazlarının yanında özellikle kılavuzlama görevini yerine getiren öğretmenlerin işini büyük bir oranda kolaylaştıran. Akıllı cihazların kullanımı artmaya başladı. İlk olarak özel okulların öğrenci ilgi ve başarısını arttırmak için kullanılan cihazlar, bakanlığının fatih projesi ile tüm sınıflara uygulanmaya başlandı. Bakanlığın bu uygulamadaki en büyük amacı, öğrencilerin gelişen çağ ve teknolojiyi yakalamaları ve güncel bilgiye en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamaktı.

Akıllı Tahta Kullanan Eğitim Kurumları

Öğretim Teknolojiden Etkileniyor mu?

Bilgisayarların kullanımının artması, İnternet artık sadece resmi kurumlarda ve özel şirketlerde iş için kullanılmasının yanında artık her alanda ihtiyaç haline gelmesi; sınıflarda internetin kullanılmaya başlamasına katkı sağlamıştır. Öğretimdeki akıllı tahta online öğretim imkanları sunmak ile beraber, dahili ve harici bellekler ile öğretmenin farklı unsurları öğretime katmasına vesile olmaktadır. Özellikle özel öğretim kurumları velilerin dikkatini çekmek ve satış politikalarını gerçekleştirmek adına, öğretim teknolojilerinden ve cihazlardan ciddi oranda faydalanmaktadırlar.

Peki, Neden Okullar Gelişmiş Cihazları Tercih Ediyor?

Ülkemizdeki en önemli eğitim kurumların, gelişmiş cihazları tercih etmelerindeki en büyük etmen, öğretmenlerin ve öğrencilerin en kıymetli unsuru olan, zamanı iyi değerlendirmelerini sağlamaktır. Öğrenciler ve öğretmenler, el ile tahtaya yazı yazmaktan veyahut görselleri çizmekten çok; görselin ve konunun kaynağının incelenmesini sağlayan gelişmiş cihazların kullanımını önemsemektedirler. Akıllı Tahta Kullanan Eğitim Kurumları Özellikle ilköğretim çağında çocukların görsel belleklerinin ön planda olduğunu düşünürsek, izlenilen videolar ve takip edilen resimler öğrencilerin öğrenmesinde inanılmaz katkılar sağlamaktadır.

Akıllı Tahta

Öğretmenlerin görüşlerine göre gelişmiş cihazlar, öğrencilerin ilgisini çekmek için kullanılan en etkili materyaller haline geldi bile. Özellikle yüksek bir hızla gelişen teknoloji çağında okulların akıllı tahta kullanmasının önünde hiçbir engel kalmamış aksine gelişmiş cihazları kullanmayan okullar tercih edilmeme nedenleri arasına girmeye başlamıştır. Dip not olarak eklemenin gerekli olacağı unsur: gelişmiş cihazların öğretim sektöründe ve sınıflarda kullanımında, okulların ve idarecilerin olduğu kadar öğretmenlerin de tutumu ciddi derecede önemlidir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.