SON GÜNLERİN TRENDLERİNDEN OLAN KRİPTO PARA SHİBA

19.02.2022
27
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
SON GÜNLERİN TRENDLERİNDEN OLAN KRİPTO PARA SHİBA
oy

Son günlerin trendlerinden olan kripto para shiba Kripto paralarda çok çeşitlilik devam etmektedir. Kripto piyasasında binlerce kripto para bulunmaktadır. Kripto yatırımcıları binlerce paranın içinde son zamanlarda değer kazanmaya devam eden SHIBA INU tercih ettiler. Ethereum tabanlı çalışmaktadır. Ani yükselmeler ve ani düşüşler yaşamaktadır. Shiba Şubat 2022 de 0.000030 Dolardan işlem görmektedir. Son günlerin trendlerinden olan kripto para shiba 30 milyar dolar piyasa değerindedir.

SHİBA NEDİR?

2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürüldü. Merkezi olmayan bir paradır. 2021 yılında 25 milyar dolar değerinde piyasaya sahipti. SHIBA INU web sitesinin açıklamasında toplam arzın % 50’sinin yakıldığını söyledi. Dünya genelinde birçok piyasada listelenmektedir. Ethereum’ a dayalı olarak işlem yapılmaktadır. Şu anda piyasada 400 trilyona yakın token işlem görmektedir. Dogecoin’den esinlenmiş olarak üretildi. Shıba coin’in amacı para olarak hizmet etmeyi planlamıştır. Bir değeri mal alıp satma amacı gütmektedir. Kullanıcılar shıba parasını alıp satma işlemini yapmaktadır. Şu anda shıba dünya genelinde birçok kripto borsalarında işlem görmektedir. Bu borsalardan bazıları ise şunlardır.

  • Binance
  • Gate io
  • Paribu
  • Bitexen
  • Coinmarket
  • Foxbit

Shıba 2020 yılından bu yana devamlı olarak yükselmeler yapmaktadır. Şu anda piyasalar düşük olmasına rağmen shiba kendini kontrol ederek bu düşüşlerden korunmaktadır. Yatırımcılarda bu sonuçlardan dolayı tercih etmektedirler. 2022 yılında da bu artışının devam edeceği düşünülmektedir. İstikrarlı olarak büyümeye devam etmektedir. Kripto borsalarından shıba almak isterseniz bu borsalardan birinde hesap açmak gerekir. Kendi adınıza açacağınız bir banka hesabı ile kripto borsasına kimlik bilgilerini girerek işlemleri tamamlamış olursunuz. Borsaya kayıt işlemini yaptıktan sonra buradan alım ve satım yapabilirsiniz. Son günlerde yani 24 saat içinde 435 milyon shıb yakılarak değer artışına gidildi. Yakma işlemlerinin ileriki günlerde de devam edeceğini açıkladılar.

Shıba’nın geliştiricilerinden olan Shytoshi Kusama yeni yaptığı açıklamasında welly’s isimli İtalyan fast-food lokantasıyla anlaşma yaptıklarını belirtti. Anlaşma yapılan fast-food zinciri shıba topluluğu tarafından desteklenecek blok zincir üzerinden çalışmalar yapılacak denildi. Yapılan anlaşmada mağazada yapılacak ödemelerde shıb coin kullanılacak. Gelecek için ümit vereceği tahmin edilmektedir.