ZEN (HORİZEN) COİN NEDİR?

09.04.2022
88
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
ZEN (HORİZEN) COİN NEDİR?
oy

ZEN (HORİZEN) COİN NEDİR? Horizen yani ZEN coin katkıda bulunan herkese bir ödül vermeye çalışmakta olan bir blockchain ekosistemi olarak görülür. Horizen platformunun kendi tokeni ZEN coin’dir. ZEN (Horizen) coin nedir? Soruları gün geçtikçe artmaktadır. Burada ZEN coin hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Horizen (ZEN) Coin Nedir?

Horizen coin Rob Viglione ve Rolf Versluis tarafından geliştirildi. Horizen (ZEN) Coin Nedir? Horizen coin ilk olarak 2017 yılında ZenCash adıyla ortaya çıktı. 2018 yılında ise IOHK ve 20 kadar farklı bir teknoloji platformuyla ortaklık alanına gidildi. 2019 yılında blockchain güçlendirilip, 2020 yılında Sidechain devreye girdi. Horizen protokol olarak Zclassiç, Zerocash ve Zcash kullanır. Zerocash gizliliği korumak ve ortaya çıkacak aksaklıklara karşı duyarlı olan bir protokol olarak göze çarpar. Horizen’in içerisinde yer alan sidechaini Zendoo tam olarak özelleştirilebilir olan blockchain kolay ve hızlı olarak devreye alınmakta olan bileşenleri sağlar. Horizen ana ağ olarak PoW modeli ile çalışır, sidechainleri olarak PoS modeli kullanılır. Horizen coin hacker saldırılarından korunmak için End-to-End şifreleme sistemini kullanmaktadır.

Horizen Coin Geleceği

Horizen yani ZEN coin kripto para piyasalarında 77 dolardan işlem görmektedir. 2021 yılında 10 dolardan piyasalara giriş yaptı. Tüm zamanların en yüksek değeri olarak Mayıs 2021 yılında 168. Doları gördü. Walletinvestor com yaptığı açıklama ile ZEN coin bir yıl içerisinde tekrar 155 dolar seviyesine geleceğini açıklamıştır. Horizen (ZEN) Coin Nedir? Aynı kaynak ZEN coin için 5 yıl sonra tahmini olarak 469 doları görmesi beklenmektedir dendi.

ZEN Coin Kazanma Şekli

  • Horizon blok ödülleri dağtımı olarak
  • % 60 Madencilerin
  • % 20 Projelerin desteklenmesi için Horizon fonuna
  • % 10 supernode operatörlere
  • % 10 güvenli olan node operatörlere