Metaverse Nedir?, Metaverse Arsa Nasıl Alınır ?

15.02.2022
147
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Metaverse Nedir?, Metaverse Arsa Nasıl Alınır ?
oy

Metaverse Nedir, Metaverse Arsa Nasıl Alınır Metaverse sanal evren anlamına gelmektedir. Bir dünya düşünün gerçek değil ama içinden arsa satın alınan kendi para birimi olan içinde konserlerin olduğu gelecekte ise sanal evrende ki avatarlarınızın algıladıgı her şeyi vucudunuzda hissedebildiğiniz bir evren. MetaVerse günümüzde oldukça popiler bir kavram haline gelmiştir. İlk olarak 1992’de Neal Stephenson’ın yazdığı Snow Crash kitabında geçen bu kavram daha sonra uzun bir süre gündeme gelmemiştir ta ki eylül ayında adını zaman zaman duyar olduk. 2021 yılının ekim ayında ise Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg Facebook grubundaki tüm şirketleri Meta çatsı altında toplamıştır.

Metaverse Nedir?

Kasım ayında ise Jack Dorsey kendi kurduğu Twitter’daki Ceo’luk görevinden ayrılıp Square gibi bir ödeme sisteminin de olduğu bazı şirketleri Block çatısı altında topladı.Ocak ayında ise Microsoft 69 milyar dolara Activision Blizzard şirketini (oyun şirketi) satın aldı. Dünyaca ünlü giyim markası Gucci ise Roblox isimli bir oyun şirketinde kendi sanal bahçesini kurdu ve bir çanta sattı. Metaverse Nedir? Peki en başta dediğimiz gibi gercekten biri sanal dünyada avatarımza dokunduğunda o eli vucudumuzda hissetmek oldukça entresan bir deneyim olurdu. Günmüzde İnstagram,Twitter,YouTube gibi sosyal mecralarda var olan tacizlerden rahatsız edici yorumlardan kötü etkilenen insanlık avatarımza dokunan bir eli vucudumuzda hissederse , gerceklik algısını sonuna kadar yasadığımız bu evrende psikolojimiz nasıl etkilenir bu durum hakkında dişe dokunur bi çözüm önerisi henüz yok.

MetaVerse Arsa Nasıl Satın Alınır? 

Metaverse arsa satın almak da oldukça popiler.Belki de gelecekte çok değerlenecek arsaları satın almak için acele etmeliyiz.

Arsa satın almanın ilk aşaması sanal bir cüzdan oluşturmak kripto paranız ile bir arsa satın alabilirsiniz.

Peki fiyatlar: 

Arsa fyatları arsa özelliğine göre değişiklik gösteriyor örneğin Sandbox platformunda bir arsa almak isterseniz 3.7ether ile 3.46 ether arası bir para ödemeniz gerekmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz  https://www.donanimhaber.com/metaverse-arsa-nasil-nereden-alinir-metaverse-arazi-alma-rehberi–143801 bu linke tıklayabilirsiniz.

  1. Metaverse Ne Zaman Hayata Geçecek?  
  2. Metaverse ne zaman hayata geçecek ? 
  3. Metaverse hayata geçebilecek mi? 
  4. Böyle bir teknoloji günümüzde mevcut mu? 

Metaverse Yalan mı? Gibi bir çok soru akıllarda. Şimdi bu soulara tek tek yanıt arayalım.

Metaverse ne zaman hayata geçecek: Metaverse ne Mark Zuckerberg’e göre 10 15 yıl içinde tamamıyla hayatımızın bir parçası olacaksa da bu konuda şüpheler var Metaverse reklamlarla abartılmış bir kavram mı ? Metaverse yalan mı? Metaverse yalan değil metaverse hayallerimizi zorlayan hayallerimizin ötesinde bir kavram sadece tıpkı internet gibi hatta telefon gibi bilgisayar gibi. Teknoloji hızla ilerlerken yeni bir fikre imkansız demek zor. İnternetin tarihine baktıgımızda şu an Web3 zamanındayız. Nedir bu Web1 Web2 Web3?

Web1.0: İnsternetin ilk zamanları sadece internette yazılanları okuyabildiğimiz dilediğimiz gibi içerik üretemediğimiz bir zaman.

Web2.0: YouTuber,influencer gibi içerik üreticilerinin İnstagram Twitter Facebook gibi büyük şirketler altında içerik ürettiği  tek merkez altında toplanan bir sistem.

Web3.0: İnstagram Twitter Facebook gibi aracıların olmadığı merkeziyetsiz bir sistem kurmayı hedefleyen platformdur. Metaverse Nedir Gördüğünüz gibi zamanla gelişen internet her geçen gün daha özgün daha bağımsız olma yolunda ilerliyor. Böyle bir teknoloji şu an var olmasa da birkaç yıl içerisinde neler olacağını büyük bir umutla bekliyoruz.

Mark Zucgerberg’e göre Metaverse için tüm insanlık bir olmalı. Metaverse Arsa Nasıl Alınır ? Teknoloji şirketleri,tasarımcılar,yazılımcılar.Metaverse yeni bir evren demek tıpkı Marvel DC evrenlerinin tümü gibi. Metaverseyi en çok geliştirecekler yeni nesil bilgissayar oyunlaının dünyasında avatarına kıyafet alan onun için eşyalar satın alanlan çocuklar,gençler.Belki de bugun oynadıkları bu oyunları yarının sanal evrenlerini oluşturmak için en büyük ilham kaynağıdır.