Sermayesiz Nasıl Para Kazanabilirim?

11.12.2021
43
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Sermayesiz Nasıl Para Kazanabilirim?
Sermayesiz Nasıl Para Kazanabilirim? Maddi durumu elverişli olmayan girişimci veya girişimci adayları, sermayesi olmadığı için bazı projelerinden vazgeçmek durumunda kalıyorlar.
Peki sermaye olmadan kazanç sağlamak gerçekten mümkün mü? Elbette ki mümkün. Vereceğimiz yöntemler biraz sabır isteyen ve dönüşümlü olarak yapmayı gerektiren detaylar olarak belirledik. Gelin nasıl kazanç sağlayabileceğimizi birlikte inceleyelim.

Satış Ortaklığı yaparak para kazanın:

satış ortaklığı kavramını birçok kez duymuşsunuzdur ancak hangi firma da yada güvenilir firmaların hangileri olduğu hakkında bir bilginiz olmayabilir. Hiç sorun değil sizler için bazı çözümler üretdik.

Satış Ortaklığını nasıl yapabilirim?

Bu konu hakkında Google’da arama yaptığınızda size onlarca firma gösterecektir. Bu firmalar genellikle; Farması, Biobellinda, Nivea gibi kozmetik ile ilgili firmalar olacaktır. Sermayesiz Nasıl Para Kazanabilirim? Çalışma şekilleri ise kazan kazandır yani siz atış yaparsınız kazanç sağlarsınız ve üye ekleyip oda kazanç sağlarsa siz de belirli bir komisyon sağlamış olursunuz. Bu sistemler bizim için pek uygun değil sebebi ise bizim sermayemiz olmadığı için, ilk gelen üyelik paketleri ücretli olduğu için sermayesiz girişimcilere göre olduğunu düşünmüyorum. Ancak Biobellinda firması yeni girişimcilere yönelik ilk paketi sonra ödemeli gönderiyor. Kısaca açıklamak gerekirse, siz 400 TL değerinde bir alışveriş yapıyorsunuz ve ücretini daha sonra ödüyor veya 20 kişiyi sisteme üye ederek borcunuzu bitirmiş oluyorsunuz. İkna kabiliyetinize güveniyorsanız bu firmayı size önerebilirim.

Sıfır sermaye ile neler yapılabilir?

Kozmetik firmalarından farklı olarak izleyeceğimiz yöntem biraz daha farklı. Doğrudan üreticileri yada perakende satıcıları bularak onların ürünlerini satabilirsiniz. Sermaye olmadan nasıl yapalım? dediğinizi duyar gibiyim. Meraklanmayın onun içinde bir çözüm ürettik ve denedik. Google’ye Wm aracı, R10 yazarak herhangi birine üye olabilirsiniz. Daha sonrasında ise satış ortaklığı kategorilerine giderek bir satıcı bulabilir ve anlaşabilirsiniz. Bazı satıcılar size komisyon üzeri çalışacağınızı veya satışınız üzerine komisyon koyarak satabileceğinizi söyleyecekler. Eğer sizin için uygun ise satmak istediğiniz platformda satış yapıp, müşteri geldiğinde ise bilgilerini anlaşmış olduğunuz satıcıya ileterek kargo lamasını isteyebilirsiniz. Kargo teslim edilip ücret alındığı takdirde sizin payınız belirli aralıklar ile size tahsil edilecektir.

EFT – HAVALE ile ödeme almak:

Müşterinizi ikna ederek havale – eft alabilirseniz, sattığınız ürünün üzerine kar markajı koyup ödeme aldıktan sonra satıcınıza gönderebilirsiniz. Böylelikle elinizde sürekli bir para akışı olacak ve kargo lama ile uğraşmayıp payınızı alıp kenara çekileceksiniz. Deneme amaçlı çalıştığım bir satıcıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Google ye Temizsoy ayakkabı yazdığınızda bir mağaza göreceksiniz. iletişim numarasından ulaşıp satıcı olmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Sermayesiz Nasıl Para Kazanabilirim? Çalıştığımız dönemde kendi mağazalarında sattıkları ayakkabıları bana 60 tl indirimli olarak verdiler bende bunu fırsata çevirip, havale yöntemi ile satış yaptım. Ayakkabının bedelini ödedikten sonra bana kalan parayı tekrardan reklam için harcadım ve bir ayakkabı satarak oradan elde ettiğim gelirle dört ayakkabı daha sattım.

Ürünleri nerede satabilirim?

Her şey tamam gelelim ürünlerimizi nerelerde satacağımıza. Ben sizlere öncelikle Facebook’u öneriyorum. Çünkü orada vereceğiniz yirmi yedi Türk Lirası değerinde bir reklamla yaklaşık olarak, 20 kişiye direkt olarak erişim sağlayabiliyorsunuz. Ancak vereceğiniz reklamları direk olarak WhatsApp iletişim seçeneği olarak işaretleyin. Telefon numaranızın olması ve direk size ulaşabilmeleri, sizi güvenli satıcı olarak gösterecektir.

İnstagram: Küçük bir butik sayfası açarak facebook ile ortak reklam verebilirsiniz. Böylelikle tek maliyet ile aynı anda çift reklam sizin yararınıza olacaktır. Ancak instagram biyografinizi, başarılı bir butik hesabından feyz alarak yapmanızı tavsiye ederim. Ticarette ilk bakış her zaman altın değerindedir.

Shopinger: Size online mağaza hizmeti vermektedir. Ürünlerinizi yükleyerek, kredi kartı yada kredi kartına taksitle  ödeme almanızı  sağlar. Sermayesiz Nasıl Para Kazanırım? Komisyon durumu ise diğer pazar yerlerine nazaran çok düşük ayrıca belirli bir sermayeye geldikten itibaren stoklu ürün satışı yaparsanız, anlaşmalı olduğu kargolarla uygun maliyetlere gönderim yapabilirsiniz.

GittiGidiyor: Satıcı hesabı açmanız için sizden herhangi bir vergi levhası istemiyor. Yapmanız gereken ise; ürünlerinizi yükleyip sipariş geldiği takdirde, satıcınıza bilgileri aktarmak, ancak ödemeniz on beş günde bir yatacağı için, ürün maliyetini önden vermeniz yada satıcınız ile anlaşmanız gerekmekte