Kulak Estetiğinden Sonra Açılma ?

15.04.2022
18
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Kulak Estetiğinden Sonra Açılma ?
oy

Kulak Estetiğinden Sonra Açılma ? Kepçe kulak estetiği (otoplasti) sonrasında hastaların en büyük korkularından birisi de kulakların eski şekline dönme ihtimalidir. Ancak korkulduğunun aksine kulak eski haline gelmez. Kulağın içerisine yerleştirilen sağlam dikişler ve ameliyat sırasındaki şekillendirici törpüler sayesinde kulak yeni şeklini almaya hazır hale gelmiştir.

Kulak Estetiğinden Sonra Açılma ?

Kulak estetiğinden sonra kulaklar tam şeklini almıştır diye bir durumdan söz edilemez ; çünkü ameliyat sonrasında 3-7 gün arasında kulakta ödem oluştuğu için kulak olduğundan iri gözükecektir. Kulak Estetiğinden Sonra Açılma ? Ayrıca kulak estetiği sonrasındaki iyileşme dönemlerinde kulak bir miktar açılıp son şeklini alacaktır. Bunu bilen işinin ehli uzman doktorlar ameliyatı bu bilgi çerçevesinde yaptıkları için sonraki açılmalar sayesinde kulak en güzel şeklini alır.

Kulak estetiğindeki açılma payını dikkate almayan doktorlar tarafından ameliyat edilen hastalar sonraki süreçte ahize şeklindeki kulaklarla karşılaşabilirler. Kulak Estetiğinden Sonra Açılma ? Bu konuyu doktorunuzla özel olarak konuşmakta fayda olacaktır. Ayrıca estetik ameliyattan sonra kulağınızı çok iyi muhafaza etmeniz hem iyileşme sürecini arttırır hem de kulaktaki açılma problemlerini önleyebilir.