İŞTE 2022 YILINDA YÜKSELMESİ MUHTEMEL ALTCOİNLER?

23.12.2021
106
Okuma Süresi: 7 dakika
A+
A-
İŞTE 2022 YILINDA YÜKSELMESİ MUHTEMEL ALTCOİNLER?
oy

İşte 2022 yılında yükselmesi muhtemel altcoinler İşte 2022 yılında kripto para piyasasını sallayacak coinler : Kripto paralar özellikle 2021 yılı içinde hayatımızda ki yerini oldukça sağlamlaştırdı. Özellikle New York’ta veya Pekin’de ki finansal düzenleyiciler, kripto paraları hayatımızın bir parçası gibi kabul ederek bu konularda düzenlemelerde bulundular.

2022 yılında yükselecek altcoinler

2022 yılına girmeye 1 ayda çok bir zaman kala gözler kripto paralara çevrildi. Özellikle son zamanlarda  2022 yılında kripto paralarda ne gibi değişikliklerin olacağı merak konusu olmuştu. Bu piyasa da bulunan çoğu kişi Ether, Bitcoin gibi mavi çipli tokenler hakkında bilgi sahibi olurken piyasadan da gözerini ayırmadılar.

Bitcoin(BTC) bilindiği üzere sürekli 60.000 dolar civarında işlem görüyor. 2022 yılında yükselecek altcoinler Ether(ETH) ise 4.000  dolar civarında işlem görüyor. Bununla birlikte yatırımcılar daha yüksek oranda kar elde edebildikleri ve daha az yani kimsenin çok fazla bilgi sahibi olmadığı kripto paralara yönelmeye başladı. Popülerliği ile gönüllere taht kuran Bitcoin(BTC)’e alternatif bir çok altcoin mevcut.

İşte 2022 yılına çok az bir zaman kala dikkate almanız gereken kripto paralar

HUH TOKENİ (HUH)

Bu listede en çok dikkat çeken para birimi HUH Tokeni olarak karşımıza çıkar. Kısa bir zaman önce piyasaya sürüldü. HUH Tokeni geçmiş dönemlerde Shiba Inu ve Floki INU gibi tokenlerde de görmüş olduğumuz gibi, yatırımcılarına binlerce getiri sağlama eğilimine sahiptirler. Shiba Inu çok değil sadece 1 2 ay içerisinde p.000’in üzerinde artış gösterebilmiştir.

HUH Tokeni, önümüzde ki 1 2 yıl içerisinde piyasa da ki değerine göre en iyi 20 Kripto Para olma yolunda ilerliyor ve en büyük hedefi de bu. Shiba Inu’ya kıyasla yatırımcısına daha fazla gelişmiş özellik sunmaktadır.

Çift para biriminde bulunan dağıtım şeması ‘HUH Nation’’ isimli büyük bir topluluk ve kripto para birimini kaçırmamak ve elde tutmak için statik ödüller vermesi HUH Token’i oldukça avantajlı bir hale getiriyor.
Ayriyeten HUH Token’ine sahip olan yatırımcılar başka yatırımcılara da referans kodu iletebilir ve bu yatırımcıların yapacağı satın alımlarının ’u gibi bir miktarı ödül olarak alabilirler. Referens kodunu da dilediğiniz kadar kişiye iletebilirsiniz bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.
HUH Tokeni 6 aralıkta PancakeSwap ve Uniswap’te piyasaya sürülüştür. Uzun vadeli sahiplik ve istikrarlı olması adına yaratıcısı tarafından iki yıl süre ile 1 milyon dolar likidite bu borsada kitlendi. HUH Tokeni satış öncesi aşamasında ve bu HUH Tokenini almak için en iyi zamanlama olabilir.

Solana (SOL)

Solana şu an dünyanın en büyük beşinci kripto para birimidir. 62 milyar dolar piyasa değeri vardır. Solana özellikle 2021 yılında hızlıca bir yükseliş yaşadı. 2021 yılına 2 doların altında başlamıştı. Kasım ayının başında bütün zamanların en yüksek seviyesi olan 260 dolara ulaşarak değerini artırdı ve şu an 200 dolar civarında işlem görmektedir.
Solana Blokchain ağında bulunan yerli bir para birimi olmakla birlikte gittikçe yükselen değeri de gittikçe genişleyen potansiyelini ifade etmekte. Blokchain, işlem yapma konusunda hızlı olması dikkatleri üzerine toplayarak Ethereum’a ciddi şekilde avantaj sağlamış oldu.

Cardano (ADA)
2021 yılında Cardano’un oldukça dramatik bir yükselişi vardı. 2021 yılına 0.20 doların altında işlem görerek başladı. Sonrasında eylül ayının başında 3 doları aştı ve kripto para sıralamasında 3.lüğe yükseldi. Ada ‘da öbür coinlerde görmüş olduğumuz gibi zirve seviyesinden geri çekilip 1.60 dolar civarından işlem görmeye devam etti.
Cardano, Vitalik Buterin’in, Blockchain’i kar amacı gütmeden ve bu şekilde sürdürme kararlılığını protesto etmek için bu projeden ayrılan Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson’ın ortaya çıkarmış olduğu bir coindir. Ancak Cardano şu an istikrarlı bir yoldayken 2022 yılında bu yola devam edip etmeyeceği belli değildir.

Avalanche (AVAX)

Avalanche özellikle 2021 yılı içerisinde oldukça mal varlığını artırdı. 2021 yılı başlarında AVAX 3 dolardan işlem görmekteydi. İşte 2022 yılında yükselmesi muhtemel altcoinler Kasım ayının sonuna doğru ise Dogecoin’i geride bırakıp bütün zamanların en yüksek dolar seviyesi olan 146 dolara yükseldi ve dünya da en büyük on kripto paralarından biri haline geldi. AVAX şu an 110 dolardan fazla işlem görmekte ve bu kripto paranın piyasa değeri 26 milyar dolardan fazladır.

AVAX akıllı sözleşme alanında Blokchain’in yerli para birimi olmakla birlikte Ethereum’a rakip olarak ortaya çıkmıştır. 2022 yılında yükselecek altcoinler AVAX özellikle Avalanche’ı FEDERAL ACİL DURUM YÖNETİM AJANSI (FEMA) ile birlikte çalışmaları desteklemek adına kullanılacak Deloitte ile birlikte yapılan anlaşma ile alevler yükseldi. Deloitte sözleşmenin Avalanche’a güvenilirlik sağlamasıyla Blockhain ve Tokeni 2022 yılında zirvelere yükselme yolunda ilerleyebilir.