Sektörel Başarıların Doğruluk Payı

03.05.2021
7
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Sektörel Başarıların Doğruluk Payı

Sektörel Başarıların Doğruluk Payı Sektörel başarılar bireysel veya kurumsal olabilir. Birey çalıştığı sektör içerisinde belirli bir tecrübe kazandıktan sonra bu tecrübesini başarıya dönüştürmek amacıyla kendisiyle aynı kıdeme sahip olanlardan daha farklı adımlar atmaya yönelebilir. Bu sayede sektör içerisinde daha etkin ve vazgeçilmez bir yere oturur öncelikle. Devam eden süreç içerisinde hem kendini, hem çalıştığı birimi, hem de çalıştığı şirketi geliştirerek sektörde başarı yakalamaya çalışır. İçerisinde bulunduğu yapının sektördeki başarısının üzerine bireyin kendi başarısı çıkar ise burada bireyin sektörel başarısı net bir şekilde görülebilir.

Sektörel Başarıların Doğruluğu

Sektörel başarıyı elde etmek için öncelikle kariyer planının doğru ve etkin yapılası, zamanın ihtiyaçları kişisel zevk ve istekler doğrultusunda belirlenmesi gerekmektedir. Kariyer planı doğru yapılan bireylerin sektörde başarılı olma ihtimali diğer aynı konumdaki kişilere göre daha yüksektir.

Sektörel başarılarda kurumsal başarı da önemli bir yerdedir. Bireysel olarak belirli bir başarıyı yakalayabilmek için içinde bulunulan yapının da buna uygun olması gerekmektedir. Sektörel Başarıların Doğruluk Payı Kurumsal başarılar çalışanları açısından bireysel başarıları da beraberinde getirmektedir. Kurumsal başarılara ulaşmak bireysel başarıya ulaşmaktan daha zordur. Çünkü bir organizasyonu tek bir başarı hedefine kitlemek için uzun vadeli stratejik planlar yapılmalıdır.

Doğruluk Payı

Sektörel başarıların neye göre belirleneceği hangi noktanın referans alınacağı önemli bir detaydır. Sektörel başarılan yukarıda belirttiğimiz gibi kurumsal ve bireysel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu konuda kurumsal yapının sektördeki tecrübesi, kalitesi, müşteri ilişkileri ve kar payı göz önüne alınabilir. Yine bireysel başarılarda bireyin tecrübesi, hedeflerin gerçekleştirilmesi ve aldığı ücret referans alınabilir. Yine şirketlerin sektörler içerisindeki hacimden aldığı pay da önemli bir etkendir. Bu şirketin sektördeki hacmini doğrudan belirleyebilir. Hedef kitleden elde edilen müşteri oranı veya satışlardan müşteri memnuiyeti oranı organizasyonun piyasadaki geçerliliğini ve geçerlilik süresini gösterebilir.

Tüm bu yapılan değerlendirmeler ve gelişmeler sonucunda sektörel başarıdaki doğruluk bayı bireysel ve kurumsal ayrımının alt dalları olarak derecelendirilebilir. Sektörel Başarıların Doğruluk Payı Bireysel ve kurumsal başarıların ortak yönleri ve ayrık yönleri belirlenerek her sektördeki başarı için alınacak referans kriterleri sağlıklı bir şekilde ortaya çıkartılabilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.