Kilo Verirken Derimizin Sarkmasını Nasıl Engellersiniz?

07.09.2021
41
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Kilo Verirken Derimizin Sarkmasını Nasıl Engellersiniz?

Kilo Verirken Derimizin Sarkmasını Nasıl Engellersiniz?, Kilo vermek özellikle bu pandemi döneminde alınan kilolardan kurtulmak için herkesin kafasındaki bir eylem, genellikle bugün başlarız, yarın başlarız diyerek diyeti erteleriz, Bundan kurtulmak için hızlıca spor ve diyet için mücadele vermemiz en doğrusu olacaktır.

Kilo Verirken Derimizin Sarkmasını Nasıl Engellersiniz?

Kilo vermeniz önemli, ancak bundan daha önemli olan sağlılı bir şekilde uygun şekillerde kilo vermek daha uygundur. Kilo kaybını sağladıktan sonra da estetik ve güzel bir görünüme kavuşmayı çok isteriz. Bunu sağlayabilmemiz için de kilo verme sürecimizde deri sorununu olabildiğince en aza çekmeliyiz.

Deri deformasyonu sağlamasını önleyebileceğiniz 3 temel öneriyi sizinle paylaşıyoruz.

Kısa Zamanda Fazla Kilo Vermeyi Düşünmeyin

Hemen hemen herkes kısa zamanda bir sonuç almayı bekler. Bu diyete başladığımız gün birkaç defa tartıldığımızla da açıklanabilir. Kilo Verirken Derimizin Sarkmasını Nasıl Engellersiniz? Ancak kısa zamanda kilo vermeniz, cildinizin azalan vücut yüzeyini tam olarak doğru bir şekilde adapte edemeyeceği için sarkmaların olması kaçınılmaz olacaktır. Ancak vermek istediğiniz kiloyu zamana yaymanız, hacimsel küçülmeyle birlikte derinizin de bu yeni formunuza adapte olmanızı sağlayacak ve bu şekilde kilo kaybından sonra derinizin sarkmasını engelleyecektir.

İdeal bir kişinin ayda ortalama 4-5 kilo vermesi uygundur. Çok yüksek vücut ağırlığına sahip kişiler için bu biraz daha fazla olabilir. Ancak bu rakam civarında olması hem sağlıklı hem de ideal olacaktır.

Kaslarınızın Çalışmasını Sağlayın

Kilo vermeyi planladığınız dönemde bazı egzersizleri yaparak ilave takviye sağlamış olursunuz. Bunu en güzel kaslarınızı çalıştırabilecek pratik egzersizlerle yapmalısınız. Eğer bu egzersizleri yapmazsanız, yağ kaybıyla birlikte kas kaybı da yaşarsınız. Bu da sonuç olarak hacimsel kayba sebep olacak ve deri sarkmalarının meydana gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Kaslarınızı çalıştıran egzersizler yapmanız halinde kas kaybı değil sadece yağ kaybı yaşarsınız. Bunun sonucunda da daha sıkı bir vücuda dahip olursunuz.

Yeterli Ölçüde Protein Tüketin

Kilo verme sürecinizi sadece yıkıcı bir süreç olarak tanımlamayın. Bu süreç içinde vücudumuzun sağlıklı olması da çok önemlidir. Enzim ve hormon salınımı, hücre yenilemesi gibi durumları vücudunuzun çalıştırması da çok önemlidir. BU yüzden, kalori almanızı sınırlı hali getirse de besin değeri yüksek besinleri de tüketmeyi ihmal etmemelisiniz. Yapıcı ve onarıcı olacak proteinler bu süreçte önerilir. Bu, onarılması gerekli derilerin onarılarak deri deformasyonlarının önüne geçilecektir.