Ameliyatla Zayıflamak Artık Mümkün

22.05.2018
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Ameliyatla Zayıflamak Artık Mümkün

Fazla kilolarından muzdarip olan birçok kişi diyet gibi şeylerle uğraşmak yerine direk ameliyatla bu sorunu ortadan kaldırmak için fazlasıyla niyetliler. Ameliyatla Zayıflamak Artık Mümkün Bundan ötürü bir sektör haline gelen ameliyatla zayıflama işlemi tercih sebebi haline gelmektedir. Ağrı sızı olmadan ilerletilen bu ameliyat sonrasında kişiler normal yaşantılarına devam edebilmektedir. Bu ameliyatın artıları eksileri diye ele alacak olursa artısı fazla fakat güvenilir kişilerin eline kendimizi emanet etmek başlıca nedenlerdendir.

Ameliyatla Zayıflamak Artık Mümkün

  1. Ameliyatın Yan Etkileri

Bu ameliyat bilindiği üzere narkoz ile ilerletilen, yapıldığında ise mideyi küçülten, küçültüldüğünde ise yemek yemeyi zorlaştıran bir ameliyattır. Mideye yerleştirilen bir tüp besin faaliyetimizi karşılamakta olup kişinin yemeği belirtilen değerden fazla yediği anda midesindeki ağrılara sebep olmaktadır. Ameliyatla Zayıflamak Artık Mümkün Bu ağrıların sonucunda ise yemek yeme isteği otomatikman kesilmektedir. Bu ağrılar yan etki olarak ele alınsa da aslında zayıflamak için çıkılan bu yolda çekilen bir çiledir.

  1. Etkinin Görüldüğü Süre

Bu süre çok uzun olmamak kaydıyla ameliyatın hemen sonrasında yüksek kilodan kurtulmakla beraber yemekle olan ilginin düştüğü görülmektedir. Ameliyatın zararları olarak ele alınabilecek bir kaç konu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi aşırı halsizlik durumudur ve bunun sebebi vücudun alıştığı besin değerinin bir anda azalması ve azalma sonucu vücudun buna alışana kadar vücut fonksiyonlarını tam olarak çalıştıramamasıdır.

Ameliyatla Zayıflamak Zararları

Ten renginde bir solukluk ile karşılaşıldığını söyleyenlerde bulunmaktadır fakat bu durum yine dediğimiz gibi vücudun yiyeceğe olan isteği olarak anılmaktadır. Ameliyatla Zayıflamak Zararları Bir diğer etki olan kusma durumu ise: Kişinin belli bir gram üzerinde yememesi gereken şeyleri bünyeyi zorlayarak yemesi ile vücudun bu fazla yiyeceği dışarı atma isteğinden ibarettir. Bu durum ani bir kusma durumu olmasa da mide de bulantı ardından halsizlik ve ardından ise kusma olarak ele alınabilmektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.