Motosiklet Satışı Yaparak Para Kazanmak

07.09.2021
2.383
Okuma Süresi: 7 dakika
A+
A-
Motosiklet Satışı Yaparak Para Kazanmak
oy

Motosiklet Satışı Yaparak Para Kazanmak  Girişimcilerin motosiklet satış mağazaları açmak için bayiler edinmeleri mümkündür. Bu sayede oldukça karlı bir iş sahibi olabilirsiniz. Girişimciler bir motosiklet mağazası açmakla ilgili araştırmaları inceleyerek daha fazla bilgi alabilirler. Bayi firma araştırması ve lokasyon seçimi gibi birçok faktöre odaklanarak karlı bir iş kurabilirsiniz. Bir motosiklet mağazası açmak, girişimciler için yaklaşık %50 kâr marjı getirebilir.

Motosiklet Mağazası Açmak

Bir motosiklet mağazası açmak için izlenmesi gereken birkaç adım vardır. Girişimcilerin motosiklet mağazası açarken dikkat etmesi ve uygulaması gereken bazı noktaları aşağıda sıralayacağız.

Motosiklet Satışı Yaparak Para Kazanmak

Para kazanmak için muazzam iş fikirleri arasında lider sayılabilmektedir, Birçok iş fikirlerinden daha mantıklı sayılan bir iş kolu olarak sayılabilmektedir. Sizlerde bu muazzam işler arasında Olan Motosiklet Al Sat işi ile ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Sermaye Belirleyin

Bayi alarak motosiklet satış mağazası açabilir veya tüm markaların mağazalarını açabilirsiniz. Girişimciler öncelikle fon miktarına göre bayi açmaya veya mağaza sahibi olmaya karar vermelidir. Motosiklet Satışı Yaparak Para Kazanmak Bayi edinmenin ve kendi mağazanızı açmanın farklı avantajları vardır. Girişimciler sermaye tutarlarına göre iki seçenekten birini tercih edebilirler. Kurumsal sermayeyi etkileyen diğer faktörler, işyerinin büyüklüğü ve türü gibi faktörleri içerir. Özellikle marka alan bayiler için başlangıç sermayesi daha yüksek olmalıdır.

Motosiklet Satarak Para Kazanmak

Kaynak Araştırması

Yeterli fonu olmayan girişimciler kendilerine kaynak sağlamalıdır. Kaynak sağlamak isteyenler bankalara veya özel yatırımcılara başvurabilirler. Girişimcilerin motosiklet satış işinin borcunu ödemek için gelirlerinin bir kısmını ayırmaları gerekiyor. Motosiklet satışı yaparak para kazanmak oldukça para getiren bir iş olduğundan bunun geri ödemesi zor olmayacaktır.

Mağaza Lokasyon Seçimi

Motosiklet dükkânı açmak için öncelikle mekânın yerini belirlemelisiniz. Bu faktör girişimcilerin karlarını doğrudan etkiler. Lokasyon, müşterinin rahatlıkla gideceği, dikkat çekecek ve maliyetlere fazla etkisi olmayacak şekilde belirlenmelidir. Mağaza açmak için gereken maliyet ve yer erkenden belirlenmelidir.

Vergi Belgesi Almak

Motosiklet dükkânı açmak için vergi ruhsatı alınması gerekir. Vergi levhaları, motosiklet mağazalarının işletilmesi için çok önemlidir. Kanunda belirtilen niteliklere sahip motosiklet satış mağazaları kuran girişimcilerin gerekli işlemlerden geçerek vergi ruhsatı almaları gerekmektedir.

Konsepte Uygun Tasarım

Girişimcilerin motosiklet mağazası açması için en önemli noktalardan biri doğru tasarımdır. Satılan motosikletin türüne göre girişimciler mağazalarını uygun bir tasarımla sergilemeleri daha fazla müşterinin ilgisini çekecektir. Distribütörler söz konusu olduğunda, bazı markalar girişimcilere kendi konsept ve tasarım seçeneklerini sunar.

Tedarik Ağının Belirlenmesi

Girişimciler, bir motosiklet mağazası açmak için ihtiyaç duyulan tedarik ağını belirlemelidir. Girişimcinin hangi tedarikçiden hangi motor tipini alacağını belirlemesi gerekir. Bu nedenle mağaza açılmadan önce tedarik ağı belirlenmelidir.

Uygun ve İyi Eğitimli Personel

Girişimcilerin motosiklet dükkânı açmasının en önemli adımı doğru yeteneği bulmaktır. Motosiklet Satışı Yaparak Para Kazanmak Satışları doğrudan etkileyen satış kadrosuna sahip girişimciler oldukça iyi bir gelirler elde edilmesinde önemli rol oynar. Distribütörler söz konusu olduğunda, bazı markalar girişimcilere iyi eğitimli personel sağlar.

Motosiklet Mağazası Açmak için Gerekli Belgeler

Motosiklet satış mağazası açmak için ilgili acentelere bazı belgeler sunmanız gerekir. Bu belgeleri en erken olacak şekilde elde etmeniz önemlidir. Girişimcilerin bayiler dışında yeni mağaza açmaları için gerekli belgeler şunlardır:

  • Girişimcinin kimlik belgesi ve ikametgâh bilgilerini içeren belge
  • Girişimcinin adli sicil kaydını gösteren belge
  • Operatör Kimliği
  • Vergi Plakası
  • İtfaiyeci uyum raporu
  • İş yeri kroki
  • İşletme lisansı
  • Açılacak mağaza kiralanmışsa kira sözleşmesi, satın alınmışsa tapu

Girişimcilerin motosiklet satış mağazası açmak için ihtiyaç duyduğu evraklar kısa sürede tamamlanabilmektedir. Eksiksiz belgeler sağlayan girişimciler işlerini kolayca halledebilecekler. Tüm olasılıkların önceden düşünülmesi ve gerekli belgelerin sağlanması hızlı aksiyon almanızı sağlar.

Motosiklet Mağazası Açmak için Ne Kadar Sermaye Gerekli?

Motosiklet dükkânı açmak için gereken fon miktarı birçok koşula göre değişiklik göstermektedir. Gereken fon miktarı bayiyi satın almak isteyen kişinin motosiklet marka tercihine göre değişmektedir. Büyük bir markadan distribütör satın almak için gereken ortalama sermaye miktarı 150.000 ile 1.000.000 lira arasındadır. Daha küçük markalardan distribütör satın almak için ortalama sermaye 100.000 lira ile 250.000 lira arasındadır. Ancak bu rakamlar girişimcinin satın alacağı motorların sayısı ve markasına bağlıdır.

Mağaza açmak isteyen girişimciler için ortalama fon tutarı 300.000 ile 600.000 lira arasında olmalıdır. Bu sizi ve işletmenizi güvende tutmak için yeterli miktarda bir paradır. Motosiklet Mağazası Açmak Belirtilen fon miktarı, tüm motosiklet markalarını satan mağazalar için geçerlidir. Tek markalı ve elektrik motorlarıyla karşılaşan girişimciler için sermaye miktarı değişecektir.

Motosiklet Mağazası Açmak Ne Kadar Kazandırır?

Motosiklet mağazalarının gelirleri, müşterilerin bulunduğu yere ve tercihlerine göre değişmektedir. Girişimcinin satış kadrosunun doğru kişileri işe alması gelirini doğrudan etkiler. Motosiklet Satışı Yaparak Para Kazanmak Güçlü müşteri talebi olması durumunda bir motosiklet satış mağazasının geliri 30.000 TL ile 50.000 TL arasında değişebilmektedir.

motosiklet al sat

motosiklet al sat