İlişkilerde Yaşanan Problemler Nelerdir

07.04.2018
21
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
İlişkilerde Yaşanan Problemler Nelerdir
oy

İlişkiler de kadın ve erkek olarak yerine getirilmesi gereken bazı görev ve sorumluluklar vardır. İlişki Problemleri Bu görev ve sorumluluklardan hariç olması gereken bazı konularda bulunmaktadır. İlişkilerde Yaşanan Problemler Nelerdir Bu konulara örnek olarak ise fedakarlık, vefa, empati ve bencillikten uzak durma gibi faktörler gelmektedir. Çiftler arasında ki anlaşmazlıklara yol açan başlı başına sebepler kişilerden kaynaklı olsa da bazen içinde bulunduğunuz durumlarda bu etkenleri tetiklemektedir.

İlişkilerde Yaşanan Problemler Nelerdir

İLETİŞİM BOZUKLUĞU

Çiftler arasındaki anlaşmazlıkların en büyük sebebi olarak birbirleri arasındaki yanlış iletişim şeklinden ve bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Çiftler birbirleri arasında ki uyumu yakalamaya çalışırken çok büyük olmasa da bazı fedakarlıklar yapmak zorundadırlar. Bu fedakarlıkları yaparken karşı dakika kişiyi anlayıp kurulacağı ve kırılmayacağı noktaları bilerek iletişimini ona göre sağlamalıdır. İletişim sağlarken yüksek sesle konuşmamalı ve karşıdaki konuşulan kişinin de konuşmasına fırsat verilmelidir.

İlişki Problemleri

GÜVEN DUYGUSU Çiftler arasında ki bağı kuvvetlendiren en önemli faktörlerden bir tanesi de güven duygusudur. Çiftlerin ilişki problemleri arasında en çok korktukları ve kaygı duydukları bir problem haline gelmiştir. Partnerler arasında karşılıklı güvenin oluşturulduğu ilişkiler de zemin daha kuvvetli olur ve birbirinize güvenerek ilişkinizi sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Karşılıklı güven olmayan ilişkiler de hem cinsel birlikteliğiniz hem de duygusal birlikteliğiniz zarar görecektir.

ZAMAN DEĞERLENDİRME

Sevgililik dönemi bittikten ve ilişkiniz evliliğe yürüdükten kısa bir süre sonra ilişkiniz de bir monotonluk hissedeceksiniz ve eşinize zamanınız kısıtlanacaktır. İlişkilerde Yaşanan Problemler Nelerdir? Bal ayı bittikten sonra partneriniz ile zamanınız kısıtlanacak ve cinsel birlikteliğiniz monotonlaşmadan buna acil önlem almanız da büyük fayda vardır. İlişkileriniz de zamanınızı daha iyi değerlendirip eşiniz ile birlikte kaliteli zamanlar geçirmeyi denerseniz eğer bu probleme önceden bir önlem almış olacaksınız.

HEYECAN EKSİKLİĞİ

Çiftler arasındaki birliktelikten bir süre sonra heyecan ve arzu yok olmaya başlamaktadır. İlişkilerde Yaşanan Problemler Nelerdir Aşk sevgiye dönüşmekte, heyecan ve arzu yerini alışılmış duygulara bırakmıştır. Bu da çiftler arasındaki en büyük ilişki sorunları arasında yer almaktadır. İlişkinizin bu problemden kurtulmasını istiyorsanız eğer yeni heyecan ve istekler doğrultusunda eşiniz ile aranızda heyecan duygusunu tekrar alevlendirebilirsiniz. Bunu cinsel hayatınıza da bazı farklılık ve çeşitlilik getirerek sağlayabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.