Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri

15.08.2019
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Bir anne adayının, hamilelik döneminde en çok merak ettiği soru, bebeğinin cinsiyetidir. Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti, genellikle 13 ve 16. hafta arasında belli olmaktadır. Bu sürece kadar merakını yenemeyen anneler, çeşitli belirtilere göre bebeğinin cinsiyeti hakkında tahminlerde bulunabilmektedirler. Bu belirtiler, bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde kesin yöntem olmasa da, doğruluğuna inanan ve gerçekliğini deneyimleyen oldukça fazla anne adayı ve anne vardır. İşte kız çocuk annelerinden ve çeşitli inanışlardan derlenen, hamilelikte kız çocuk emareleri:

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri

1-Tatlı Yiyecekler Aşermek

Yaygın bir inanışa göre, çikolata, bal, şeker, dondurma gibi tatlı yiyeceklere aşeren anne adaylarının, bebeği kız olmaktadır. Tuzlu ve ekşi yiyeceklere aşermek ise, erkek bebeğe işarettir.

2-Duygusallık

Hamilelik döneminde, fazla duygusallık ve hassaslık yaşayan kadınların, bebeğinin kız olacağı söylenmektedir. Aşırı sinirlilik, öfke kontrolsüzlüğü, kolay ağlama, kırılganlık gibi ruh halinde ki ani değişimler, bebeğin kız olacağına işaret etmektedir.

3-Mide Bulantıları

Hamileliğin özellikle ilk 4 ayında, mide bulantıları sabahları sık karşılaşılan bir problemse, bebeğin kız olacağı düşünülmektedir. Erkek bebeklerde, mide bulantısı sık yaşanmamaktadır.

4-Süt Ürünlerine Aşermek

Eğer anne adayı, peynir gibi süt ürünlerine aşeriyor ise bebeğinin yüksek ihtimalle kız olacağı söylenmektedir.

5-Uyurken Sağ Tarafa Dönmek

Anne adayı, uyurken sağ tarafa dönerek yatıyorsa bebeğin kız olacağı düşünülmektedir. Sola doğru yatmak ise, erkek bebek beklenildiğine işarettir.

6-Cilt Sorunları

Ciltte akne, lekeler, pullanma gibi sorunlarla karşılaşılıyorsa, bu da kız bebek beklenildiğine işarettir. Kız bebek bekleyen anne adayları, erkek bebek bekleyen anne adaylarına göre daha fazla cilt problemi ile karşılaşabilmektedir.

7-Kalp Atış Hızı

Eğer bebeğin kalp atış hızı, dakikada 140 ve üzeri ise bu bebeğin kız olduğuna işarettir. Kalp atışı dakikada 140’ın altında olan bebeklerin ise erkek olduğuna inanılmaktadır.

8-Olumsuz Fiziksel Değişimler

Kız bebeğin, güzelliğini anneden çaldığına inanılır. Bu oldukça yaygın bir inanıştır. Eğer anne adayı, hamilelik döneminde kendini güzel hissetmiyorsa, saçları mat ve kırılgan gözüküyorsa, gözler şişkin, yüz rengi soluk ise bu gelecek bebeğin kız olduğuna delalettir.

9-Ayaklar

Eğer hamilelik döneminde, ayaklar genellikle sıcaksa bu kız bebeğin yolda olduğuna işarettir. Soğuk ayakların, erkek bebek belirtisi olduğuna inanılmaktadır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.