Pilates Yaparak Zayıflama

06.04.2018
14
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Pilates Yaparak Zayıflama
oy

Spor hayatımızın en önemli dönüm noktasıdır. Pilates Yaparak Zayıflama Vücudumuzun düzenli şekilde işleyişini sağlayabilmesi için günlük ihtiyaçlarımızı karşılarken son zamanlar da spor da insanlar açısından ihtiyaç haline gelmiştir. Günümüzde birçok insan sporun değişik dallarını yapmaktan zevk alır ve onu hayat tarzı haline getirir. Birçok spor dalından pilates özellikle bayanlar açısından en çok rövanşta olan spor tarzından biridir.

 Pilatesin faydaları nelerdir?

Geçmişten günümüze popülerleşerek gelen pilates sporu vücudun kas dengesini güçlendirerek zinde olmasını sağlar. Nefes üzerine kurulu olarak bilinen spor dalında düzgün nefes alımı sayesinde kalp ve karaciğer sağlığını güçlendirir. Pilates Yaparak Zayıflama Birçok spor dalına göre daha az hareketi vardır fakat hareketlerinin uzun süreli ve nefes hareketleri olmasından dolayı kasların uzun süreli çalışmasını sağlayarak vücuda esneklik kazandırır. Pilates Yaparak Zayıflama Pilates sporu daha çok karın, bel ve bacak üzerine çalışılan bir spordur, çoğunlukla bayanlar tarafından tercih edilen pilates sporu ileri yaşlarda görülen kemik erimesine karşı bel ve kalça hareketleriyle beraber vücuda güç kazandırarak daha geç bu tür hastalıkların oluşmasını veya hiç oluşmamasına yardımcı olur.

 Pilates yapılarak zayıflanır mı?

Birçok yönden vücudun kemik dengesini güçlendiren pilates sporu düzenli olarak yapıldığında vücudun sıkılaşmasına yardımcı olur. Hiçbir spor dalı tek başına yapıldığı zaman zayıflama etkisi göstermez muhakkak düzenli bir protein ve karbonhidrat diyetiyle desteklenmesi gerekmektedir.  Pilates yapılarak zayıflanır mı? Zayıflamak isteyen birçok insan sadece spor veya sadece diyet yaparak zayıflarım yanılgısıyla yanlış diyetler yaparak ya da yanlış şekilde bu tarz sporları ağır bir şekilde yaparak vücudun kas dengesini yorar ve kaslar gelişme yerine daha çok yıprandığı için sağlık sorunları meydana gelir.

Pilates Yaparak Zayıflama

Pilates ile zayıflamak isteyen insanlar iyi bir diyet ve düzenli bir yaşam biçimiyle çok güzel etkiler görebilir fakat her şeyden önemlisi sağlık için spor yapılmalıdır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.