Nasıl Hızlı Kilo Verilir ?

08.12.2018
24
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Nasıl Hızlı Kilo Verilir ?
oy

Kilo Vermeyi Ciddiye Alın

Kilo vermek istiyorsanız hayatınızda bazı değişikler yapmanız lazım ve bu yüzden kararlı olup sonuna kadar gitmeniz gerekecektir. Nasıl Hızlı Kilo Verilir ? yazımızı devamını okuyun.

Ani Değişiklerden Kaçının

Aldığınız besinlerin kalorisini bir anda azaltmayın, yavaş yavaş ve zamanla azaltın. Bu metabolizmaya zarar verebilir ve metabolizmanın yavaş çalışmasına neden olarak kilo vermenize engelleyebilir.

Kalori Yakmalısınız

Günlük yediğiniz ve içtiğiniz besinlerin kalorisine dikkat etmelisiniz. 1 kilo vermek için 7200 kalori yakmak durumundasınız o yüzden ne kadar az kalorili besinler tercih ederseniz o kadar kolay kilo verirsiniz.

Hareketlerinizi Arttırın

Günlük hayattakinden daha fazla hareket edin. Yakın bir yere giderken arabayla gitmeyin yürüyün yada asansörle çıkmak yerine merdivenleri tercih edebilirsiniz. Bu hareketler bedeninizde  ufak farklılıklar yaratacaktır.

Yemeklerden Önce Su İçin

Yemek yemeden önce içeceğiniz su tokluk  hissi vererek daha az yemenize yardımcı olur. yemekten 10 dakika önce 2 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin. Bu yöntemle ayda 1-1.5 kilo verebilirsiniz.

Yavaş Yemek Yeyin

Yemek yerken yavaş ve çiğneyerek yemeye alışın. Yavaş ve çiğneyerek yerseniz 3-4 lokma yedikten sonra doymuş olacaksınız.  Günlük yediğiniz gıdaların 150-200 kalori olmasına dikkat edin. Ne kadar az kalorili besinler o kadar fazla kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Abur Cuburu Hayatınızdan Çıkarın

Kola,cips, çekirdek gibi kalorisi yüksek ve sağlığa zararlı kilo aldıran gıdalardan uzak durun.

Geç Saatlerde Yemek Yemeyin

Akşam 7 den sonra bişey yemeyin ve acıktığınız zaman az miktarda meyve tüketebilirsiniz. Kilo verirken en önemli şeylerden birisidir.

Şekeri Azaltın

Kilo vermek isteyen kişilerin  zayıflamak için şeker ve şekerli gıdaları  azaltarak hayatlarından tamamen çıkarmaları gerekir.  Tatlı ihtiyacını gidermek için buz ve meyveleri mikserden geçirerek karışım yapabilirsiniz.

Midenize Zarar Vermeyin

Sabah aç karnına limon suyu, elma sirkesi gibi şeyler içmeyin bu midenizde yanma ve bulantıya sebep olur. Bunlar kilo vermenize yardımcı olmaz tam tersi mideye zarar verir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.