Her Astrolog Faydalı Bilgi Verebilir Mi?

23.03.2018
41
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Her Astrolog Faydalı Bilgi Verebilir Mi?
oy

İnsanlar sanal ortamda vakit geçirmeye muhabbet etmeye ve hoş vakit geçireceği ortamlar aramaktadır. Her Astrolog Faydalı Bilgi Verebilir Mi? Peki astrolog faydalı mı ve inanmalı mıyız.

ASTROLOJİ ÜZERİNE BİLGİLER

Astroloji, insanlık kadar eskidir. Astroloji, yıldızların hareketlerine istinaden gelecek hakkında yorum yapma dolayısıyla falcılık sanatıdır. Ancak bu şu tarihte öleceksin, şu tarihte evleneceksin gibi bir kehanet değildir. Astroloji daha çok yıldızlardan, tarihlerden vs. yola çıkarak öngörüde bulunma işidir. Bu kimi krizleri, depresyonları, bunalımları tahmin ettiği zaman kişinin daha kolay atlatmasına vesile olarak faydalı bir ilim haline gelebilmektedir.

Astrolog ise bunu meslek haline getirmiş kimselere denilmektedir. Astrolog olmak için astrolojinin tarihini, önemli astrologları, geçmişten bugüne yapılan çalışmaları okumak gerekmektedir. Her Astrolog Faydalı Bilgi Verebilir Mi? Zaman zaman astroloji ilgisini çekip hemen eline bununla ilgili bir kitap alıp astrolog olduğunu sananlar vardır. Ancak şunu da bilmek gerekir ki kitap okuyarak astrolog olunmaz. Astrolog olmanın henüz bir okulu da yoktur. Bununla ilgilenenler kurslara giderek, birçok denemeler yaparak astrolog olabilirler.

ASTROLOJİK ÇALIŞMALAR

Astrolog olmak için, horoskop denilen doğum haritaları çalışılmalıdır, akıl okumalar, enerji teknikleri yapılmalıdır. Bunları öncelikle basit eşyalar üzerinde enerji oyunları, tanıdık çevre ile akıl okumalar ve yine tanıdık çevre ile öngörü çalışmaları yapılabilir. Astrologlara inanmalı mıyım Tabi ki astrolog olmak için bunlar gereklidir ama bunun arka planında ki daha önemli olan gönül gözü dediğimiz ruhani göz vardır. Kimilerinde bu bir yetenektir ve sanki o enerji ile dünyaya gelmiştir.

ASTROLOGLARIN FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR?

Öncelikle astrologları iki gruba ayırmak faydalı olacaktır. Birincisi kendisinde doğuştan ruhani gözü açık olma yetisi olanlar ki bunlar herkesin nasıl ki yeteneği doğrultusunda iş yapması gerekiyorsa bu tip astrolog olanlar da yeteneğinin peşindedir. İkincisi de merak, iş olsun, para kazanma arzusuyla yapanlardır. Burada yetenek eksikliği önemli bir faktör olarak kişinin karşısına çıkacaktır.

Her Astrolog Faydalı Bilgi Verebilir Mi?

Astrologlar öngörüde bulunarak kişiye psikolojik danışman gibi yardımcı olabilmektedir. Danışan kişi bu öngörülerle bazı bunalımlarını, krizlerini daha kolay atlatabilmektedir. Ancak her astrolog masumca danışanına yardımcı olmak için çalışmaz. Astrologlar enerjileri ile geleceği hissederler ancak bunun ne kadarını karşısındaki kişiye söylemelidir konusunda elbette bir sınır olmalıdır. Mesela şu tarihte öleceksin gibi bir kehanetten kişiye haber verirse bu karşısındaki kişi için oldukça tehlikeli bir kriz habercisi olabilir. Her Astrolog Faydalı Bilgi Verebilir Mi? Ve yine bir arkadaşı ile ilgili gördüğünü danışan kişiye söylerse bu kişinin ön yargılarla, kendisi tanımadan fikir sahibi olmasına sebep olabilir. Dolayısıyla astroloji ile ilgilenenler unutmamalıdır ki her astrolog size faydalı bilgiler sağlamaz.