Sıradan Odadan Yaratıcı Mekana

23.03.2018
7
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Sıradan Odadan Yaratıcı Mekana

Sıradanlıktan Uzak Oda Mümkün Müdür? Hemen hemen herkes sıradan olmak istemez. Kendisi gibi evinin yani odalarının da sıradan olmasını istemez. Sıradan Odadan Yaratıcı Mekana Sıradan olmak istemeyen bizler ise farklılık için arayışlar içerisine gireriz. Hatta bunun için İç Mimar tutup milyarlarca para döküp odalarını dekore eden insanlar var. Ama ne yazık ki hepimizin maddi durumu sıradanlıktan kurtulmaya elverişli olmayabilir.  Sıradanlıktan Kurtulmak İçin Milyarlarca Para Dökmemize Gerek Var Mı?   

Sıradan Odadan Yaratıcı Mekana

Dekorasyon pek çok kişinin ilgilendiği alandır. Öyle ki haftada bir odasının dekorasyonunu değiştiren insanlar oluyor. Peki dekorasyon için çok fazla para harcamamız gerekiyor mu? Aslında minik dokunuşlar yaparak da odalarımızı sıradanlıktan kurtarıp göz alıcı hale getirebiliriz. Örneğin duvarın bir tarafını farklı desenli duvar kağıdıyla paklayabiliriz. Hem de kendi zevkimize göre. Birçok mağazada birçok farklı ve desenlerde bu duvar kağıtları mevcuttur. Gidip kendi zevkinize göre beğenebilirsiniz. Sıradan Odadan Yaratıcı Mekana Çok uygun fiyatlı olanları var ayrıca bazen indirime giriyor. İndirim zamanlarını da yakalarsanız evinizdeki değişime inanamayacaksınız.

Sıradan Odadan Yaratıcı Mekana

Sıradan Odadan Yaratıcı Mekana

Sıradanlıktan Kurtulmak İçin Milyarlarca Para Dökmemize Gerek Var Mı?  

Minik Tüyolar : Bazen küçük eşyalar bile odayı sıradanlıktan kurtarıp farklı bir hava yaratabilir. Pembe ya da kırmızı gibi çarpıcı renklerden oluşan bir abajur kullanılarak farklı bir hava oluşturulabilir. Ya da antika bir eşya kullanılarak değişik bir görünüm kazanılabilir. Eski çiçek desenli bir ev telefonu bunun için iyi iş görebilir. Farklı objeler de değişiklik katabilir. Yalnız bir konuda uyarmakta fayda var. Çok fazla obje, renk ve desen kullanmakta gözleri yorabilir. Karmaşıklığa yol açıp itici gelebilir. O yüzden dengeli olmakta fayda var. Aynı zamanda zevkinize göre aldığınız tablo da odayı sıradanlıktan kurtarıp farklılaştırabilir. Eve alınan halı da bu işlevi görecektir. Farklı desen ve renkteki halılarda bazen ilgimizi çekmekte ve odayı gösterişli hale getirmektedir.

Yine çok fazla karmaşık desen ve renklerden uzak durmakta fayda var. Sıradanlıktan kurtulmak için kullanabileceğimiz bir diğer dekorasyon ürünü ise çiçek ve bitkilerdir. Bazı bitki türleri odaya farklı hava katabilmektedir. Yalnız bitki alırken odanızın Güneş alıp almadığına dikkat edin. Bir diğer ürün ise vazolar dır. Yine çarpıcı renkte olan bir vazonun ise farklı bir hava kattığı aşikardır. Aynı zamanda duvar rengi ve deseni de odanın görünümünü değiştirmektedir. Değişik boya çeşitlerini odanızda deneyerek değişime şahit olabilirsiniz. Bahsetmek istediğim bir diğer ürün de kitaplık olacaktır. Çok farklı şekil ve renkte kitaplıklar bulunmaktadır. Sıradan Odadan Yaratıcı Mekana Odanıza uygun kitaplık alarak hem kitaplarınızı ortadan kaldırıp hem de farklı görünümün tadını çıkarabilirsiniz. Hem de bu sayede kitaplarınız göz önünde olacak, aradığınız kitabı rahatlıkla bulabileceksiniz. Bir diğer ürün ise dekoratif raflar dır. Değişik renk ve çeşitleriyle birçok mağazada bulunmaktadır. Yine kendi zevkinize göre alıp bu raflara sevdiğiniz obje, çerçeve ve kupa bardaklarınızı koyabilirsiniz. Gördüğünüz gibi odanızı uygun fiyata dekore edip sıradanlıktan kurtarmak bu kadar basit.