Astrolojide Terazi Burcunun Özellikleri

12.06.2021
135
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Astrolojide Terazi Burcunun Özellikleri
oy

Astrolojide Terazi Burcunun Özellikleri Terazi burcu öncü bir burçtur. Kendine has olmayı ve her konuda en iyi olmayı sever. Hava elementinin yönettiği bir burç olan terazi; iletişim ve zeka yönünü, iyi bir anlayış gücü ve dengeli bağlılıklarla birleştirerek başarılı ilişkiler yaşama yolunda adımlar atar. Hava elementi, etkisi altındaki burçlara keskin zeka verir. Terazi burcu da bu sebepten ötürü, ona güzel gelen kitaplara, sonu gelmeyen atışmalara ve söyleyecek çok şeyi olan, derin mizaca sahip insanlara kapılıp gider. Yönetici gezegen Venüs, terazi burcunun ideal sevgili olmasına sebep olur. Yalnız olmaktan hiç hoşlanmaz. Kaliteli olana düşkünlüğü kaçınılmazdır. Daima barışçıl bir profil sergiler. Adalet duygusu yüksektir. Eşitlikçi ve dengeleyicidir.

Terazi Burcu Kadını

Her zaman heyecanlı olabilen terazi kadınındaki en önemli özellik maceraya açık oluşudur. Eğlenmeye düşkün olan terazi kadını, neşeli yapısı ile dikkat çeker. Kendi olmayı seven, özgürlüğüne düşkün terazi kadını; kaygısız ve rahat oluşuyla, çekici bir yapıya sahiptir. Terazi kadını astroloji etkisinde kalarak, bu deneyimin ona sunduğu ideal sevgili arayışına kendisini fazla kaptırabilir. Bu nedenle ilişkilerinde düş kırıklıkları yaşayabilir. Yönetilmekten hoşlanmayan terazi kadını için en uygun partnerler, kıskançlıktan uzak ve açık fikirli olabilen insanlardır.

Terazi Burcu Erkeği

Karar mekanizması yavaş çalışan terazi burcu erkeği, hayatının her alanında yaşadığı kararsızlıklarla çatışma halindedir. İyimser bir kişiliğe sahip olup, karşısındaki insanı kırmaktan kaçınacak meziyettedir. Yufka yüreklidir. En romantik erkekler terazi burcundan çıkabilir. Çok duygusal yapıya sahiptirler. Uyumlu ve anlaşmaktan yana olan mizacı diğer insanlar ile geçimini kolaylaştırır. En sevmediği şey yalan söylenmesi olup, dürüstlüğe çok önem verir.

Meraklı bir karaktere sahip oluşu onu en ince ayrıntıya bile düşkün olma eğilimi verir. Öğrenmeye açık oluşu ile birlikte çok çabuk sıkılan bir yapısı vardır. İyi bir konuşmacıdır, Astrolojide Terazi Burcunun Özellikleri bu özelliği ikna kabiliyetinin yüksek olmasına sebep olur. Düzenli ve temiz olmayı isteyen yapıları, bakımlı olmaya iter. Kavga ve tartışmalardan hiç hoşlanmaz. İlişkilerindeki duygusal iniş ve çıkışlar onu huzursuz eder. Ev hayatına ve ailesine çok özen gösterir. Sosyal ilişkilerinde iyi olduğu kadar, aile yaşamında da huzuru arayan erkeklerdir.