Batı Astrolojisi Neyi Doğrular

03.08.2018
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Batı Astrolojisi Neyi Doğrular
oy

Batı Astrolojisi Batı burçları güneş takvimine göre belirlenen ve en çok takip edilen bir astroloji türüdür. Batı Astrolojisi Neyi Doğrular Aylara göre sınıflandırılan burçlar ise; Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık şeklindedir.

Batı Astrolojisi Neyi Doğrular

Batı Astrolojisi Nedir? Batı Astrolojisi, bilinenin aksine yıldızlarla ilgili değil mevsimlerle ilgili bir disiplindir. Ayrıca eliptiğin sembolik olarak kullanıldığı bilinen 30’ar derecelik 12 bölüme ayrıldığı bir ölçüm şeklini kullanmaktadır. Başlangıç olarak da, ilkbaharın başı olan 0 derece Koç noktasını temel almaktadır. Yaklaşık olarak 2000 yıl önce aynı yerde bulunduklarından dolayı bu noktaya o takımyıldızının adı verilmiştir.

Batı Astrolojisi, yıldız zodyakını değil, mevsime oranlı olan tropikal zodyakı kullanmakta ve bu iki zodyakın arasındaki ekinoksların kaymasından dolayı 26 dereceye yakın bir fark görülmektedir. Bu farka “aynamasa” denmekte ve aylık olarak görülmektedir. Takımyıldızlarının ise boylamları farklılık gösterdiğinden dolayı, kimisi daha uzunken kimisi daha kısadır. Astroloji, takımyıldızları ile değil tropikal zodyakla ilgili bir terimdir.

 Batı Astrolojisi Analizi Nasıl Yapılır?

Batı Astrolojisi, tropikal zodyakı kullanmakta ve güneş zamanlıdır. Buna göre çıkarılan yıldız haritasındaki her burç ayrı önem taşımaktadır. Farklı özelliklerimizi ve yeteneklerimizi ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda, kişiliğimizi, karakterimizi, zayıflıklarımızı ve geliştirmemiz gereken alanları tespit etmeye yardımcı olmaktadır.

Tropik zodyaka göre batı astrolojisi analizinin yapılabilmesi için doğum horoskopunun duyduğu üç temel madde vardır. Bunlar ise; doğum zamanı, doğum tarihi ve doğum yeridir. Yapılacak olan bu batı astrolojisi analizinin başarılı olabilmesi için alanında uzman bir astroloji uzmanına gerek duyulmaktadır. Batı Astrolojisi Neyi Doğrular Batı astrolojisi yorumları sayesinde; evlilik, özel hayat, kariyer ve maddi olanaklar açısından önemlidir.

Batı astrolojisini kendinize rehber edinerek, yapmış olduğunuz analiz sayesinde hayatınızın gidişatı hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.