Hamileyseniz Nasıl Kıyafetler Tercih Etmelisiniz?

29.05.2020
12
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Hamileyseniz Nasıl Kıyafetler Tercih Etmelisiniz?
oy

Hamileyseniz Nasıl Kıyafetler Tercih Etmelisiniz? Hamilelik süresi bir kadının hayatında psikolojik ve fiziksel olarak en hassas ve değişiklikler yaşadığı süredir. Yeme, içme, uyku, giyim ve yaşamın her anında artık hamile olan kadın daha farklı davranmalıdır. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek amacı ile yaşamsal gerekliliklerini bebeği düşünerek yapar. Bu aşamada ise annenin her açıdan rahat olması gerekir. Fiziksel olarak değişikler yaşayan ve gün geçtikçe kilo alan anne giyiminde de rahat olmalıdır.

Hamileyseniz Nasıl Kıyafetler Tercih Etmelisiniz?

Hamileliğin ilk 3 ayında ortalama 2-3 kilo alımı gözlenmektedir. Bazı anneler ise bu ilk aylarda hiç kilo da almayabilir. Bu sürede kıyafet değişikliğine gerek duyulmaz. Özellikle son 4 ayda hızla kilo alımı gerçekleşir. Göbek belirginleşir ve kol bacaklar ile göğüs bölgesi büyümeye başlar. Bu kilo alımına bağlı olarak giyinmek ve kendini iyin hissetmesi gerekir. Giyimde özellikle de anne adayı iseniz şıklık kadar rahatlık da önemlidir. Eğer anne adayı iş hayatında değil ise hamilelik sırasında kıyafet seçiminde çok daha özgürdür.

Evde rahat edilebilecek bol tişörtler ve bol eşofmanlar giyilebilir. Çalışan anneler ise bu konu da elbette işleri gereği daha klasik giyim tercih etmek durumunda kalabilirler. Bu konudan seçenekler son yıllarda artsa da yine de her anne adayını zorlayabilir. Hamileler için tasarlanan modellerden anne adayları giyim tercihi yapabilir. Önemli olan anne vücudunun daralmadan sıkılmadan son derece rahat edebileceği şeklindedir. Kalın giyinmek yerine ince rahat giyinmek, tek parça kalın kıyafet yerine ince birkaç kıyafet giymek daha uygundur.

Keten, Pamuk ve Yün Gibi Doğal Malzemeli Kıyafetler

Hamilelik süresince anne adayında meydana gelen hormon seviye artışı vücut ısısını artırır. Kadın bu durumda terlemeyi normalden fazla yaşar. Bu nedenle yapay olmayan doğal malzemeli kıyafetler giyilmelidir. Açık renk ve seyrek dokulu geniş rahat kıyafetler her açıdan anne adayının rahatı için önemlidir.

Bol ve Rahat Kıyafetler

Anne adayındaki kilo alımı ve vücudun büyümesi sebebi ile geniş ve bol kıyafetler çok önemlidir. Vücudu saran kıyafetler ise anne adayını da bebeği de daraltabilir. Hareket etmekte zorlanabilir. Bu durum anne ve bebeği rahatsız eder. Bol ve rahat kıyafetler hem bebeğin hem annenin sağlığına yardımcı olur.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.