Kişisel Gelişim İçin En İyi Yazılar

29.05.2020
18
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Kişisel Gelişim İçin En İyi Yazılar
oy

Herkes hayatında mutlu olmak, hayata pozitif bakmak, eğlenmek ve en azından kendisi için bir şeyler yapmak ister. Kişisel Gelişim İçin En İyi Yazılar Fakat çoğu zaman insanlar bu hedefleri için ne yapacaklarını bilemezler. Ya kafaları çok karmaşık olur, ya da nereden başlayacaklarını bilemedikleri için daha uygulamaya başlamadan yapacakları şeyleri bitirirler. Bu durumda insanların yardımına koşan çok yardımcı bir şey vardır. Bu kişisel gelişim yazılarıdır. İnsanlar en iyi kişisel gelişim yazılarını okuyup tavsiyeler alır, onları uygular veya uygulamaya çalışır. Yani En iyi kişisel gelişim yazıları insanların hayatlarına yardımcı bir kaynak gibidir. Fakat en iyi kişisel gelişim yazılarını okumadan önce, mutlaka kişisel gelişim ne olduğu bilinmeli ve iyice kavranmalıdır.

Kişisel Gelişim İçin En İyi Yazılar

Öncelikle kişisel gelişim yazılarında verilen tavsiyeler, öğretilen veya aktarılan bilgilerin uyarlanıp uyarlanmaması tamamen bu yazıların okuyucusuna aittir. Okuyucu aldığı tavsiyeleri uyguladığında doğan sonuçlardan yazının yayınlandığı kaynak, site, kitap veya yazarı bundan kesinlikle sorumlu değildir. Peki, kişisel gelişim yazılarının çoğu bize ne anlatır? Kişisel gelişim yazılarının neredeyse hepsi denebilecek kadar çoğu bize, hayata pozitif bakmamızı, hayatı sevmemizi ve en önemlisi kötü şeylere bile en iyi şekilde bakmamıza yardım eder, anlatır. Kişisel Gelişim İçin En İyi Yazılar Bu yazılar pek çok kez yol gösterici niteliktedir. İnsanların pek çok bilmediği önemli psikolojik noktayı insanlara anlatır. Fakat pek çok kişisel gelişim yazısı insan psikoloji için yeterli düzeyde olmayabilir. Peki, en iyi şekilde yardımcı olan ve okumaktan keyif aldıran kişisel gelişim yazıları nelerdir? İşte en iyi şekilde yardımcı olan kişisel gelişim yazıları!

 1- Mutluluk günü – Emir Yapıcı:

 

Bu yazıya Mucize Ruh Dergisi’nin İnternet adresinden ulaşılabilir. Emir Yapıcı’nın dünya mutluluk günü için özel olarak hazırladığı bu yazı sadece bu günde değil diğer her zaman insanların okuması gerek bir kişisel gelişim yazısıdır. Özellikle okuyucuya “dostum” kelimesi kullanması insanların yazıda daha çok kalmasını sağlıyor. Kısa ve öz yazarak neden mutlu olmak gerektiğini anlattığı bu yazısını 20 Mart 2018 tarihinde yayınladığı biliniyor.

 2- Zor Anlar- Uzm. Psikolog Bülent Korkmaz:

Uzm. Psikolog Bülent Korkmaz’ın bu zor anlar ile ilgili yazdığı yazısına İnternet üzerinden ulaşılabiliyor. Hayatın acı yönlerini, kaçınılmaz zorluklarını ele aldığı bu yazısını 27 Şubat 2016 tarihinde Psikoloji ve Kişisel gelişim kategorilerinde yayınladı. Bu yazısı içinde insanların zor anlarında yapması gereken şeyleri tavsiye olarak veriyor. Böylelikle insanların zor anlarında yapması gerek şeyleri daha kolay bir şekilde anlatıyor.

 3- Aradığım Benim- Leyla Uluman:

Leyla Uluman kişisel gelişim yazısını öyküleştirerek anlatmayı seçiyor. Ve yazısında asıl anlatmak istediği neden bizim biz olmamız gerektiği anlaşılıyor.

4- Kendin Düştüysen Kendin Kalk- Çağrı Gırlangıç:

Çağrı Gırlangıç bir yazısında, eğer yalnızsak bile kendi başımıza zorlukları yenebileceğimizi anlatıyor. Kişisel Gelişim İçin En İyi Yazılar Yazısında tanık göstermeden yararlanan bu yazısı bir kişisel gelişim ve motivasyon yazısı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.