Hamilelikte Uykusuzluk Sorunu Ve Çözüm Önerileri

30.03.2018
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Hamilelikte Uykusuzluk Sorunu Ve Çözüm Önerileri
oy

Hamile Kadınlarda Uykusuzluk Problemi

Hamile kadınların yaşadığı sıkıntılardan biri uykusuzluktur. Uykusuzluk sorunu, hamile kadınların dünyada en çok yaşadıkları sorundur. Hamileler en çok, gebeliğin ilk üç ayında uykusuzluk sorunu yaşarlar. Hamilelikte Uykusuzluk Sorunu Ve Çözüm Önerileri Anne bu dönemde yeterince rahat olmadığından; rahatsızlık duyacaktır. Uykusuzluk, bebeğin doğumu, hamilelik sırasında bel ağrısı ve mide bulantısı gibi nedenler anneyi yeterince rahatsız edecektir. Anne bebek doğduktan sonrada uykusuz kalacağı için, hamilelik döneminde yaşadığı uykusuzluk problemlerini en aza indirmeye çalışalım.

 Hamilelikte Uykusuzluk için Yapmamız Gerekenler

 1)Sırt ve bel masajı: Annenin uykusuzluk nedenlerinden biri, muhtemelen sırt ve bel ağrısıdır. Yapacağınız hafif Masajla ağrıyı hafifletebilirsiniz. Bunu için kocanıza sırtınız için masaj yapması için isteyebilirsiniz. Hamilelik sırasında sırt be bel ağrısı ile başa çıkmak için nazik masaj çok önemlidir.

 2)Ayakları tuzlu su ile yıkayın: Kadınların uykusuzluk yaşamalarının nedenlerinden biri de annenin ayaklarında ağrı ve sertlik problemi olmasıdır. Hamilelikte Uykusuzluk Sorunu Bu basit yöntemle annenin uyumasına yardımcı olmak için çok faydalıdır. Bu yöntem aynı zamanda hamilelik sırasında şişmiş ayaklarla başa çıkmak için çok iyi bir yoldur.

 3 )Egzersiz yapmayı ihlal etmeyin: Hamile kadınlar genelde her gün yatağa uzanırlar. Bu aslında onların sırtında ağrı ve uykusuzluk yaratır. Hareket etmek için tembel olmayın! Egzersiz yapın, ağır egzersiz yapmayın. Sabah veya akşam saatlerinde kocanızla birlikte yürüyüş yapmayı deneyebilirsiniz. Size çok faydalı olacaktır.

4)Kafeinli Gıdalardan Kaçının: Annelik adayları için hamilelik sırasında kafein iyi bir şey değildir. Çünkü kafein bebeğe zarar verebilir hatta bebeğin sakat doğmasına bile yol açabilir. Ayrıca, kafein de uykusuzluğa neden olabilir, bu nedenle kafeinli gıdalardan kaçınılmalıdır.

 5)Öğleden sonra sıcak banyo: Bir sonraki ipucu öğleden sonra sıcak bir banyo yapmak. Çünkü sıcak bir duş anneyi daha rahat hale getirebilir, böylece geceleri uyumakta zorlanmaz.

 6) Odanızı olabildiğince konforlu hale getirin: Annenin uykusuz kalmasının neden rahat olmayan yatak ve konforsuz bir oda olabilir. Bundan dolayı artık odanızı olabildiğince konforlu hale getirin. Gün boyu aralıklarla odanızı havalandırın, böylece anne rahat ve sağlam bir şekilde uyuyabilir. Hamilelikte Uykusuzluk Sorunu Ve Çözüm Önerileri Yazım sizlere umarım fayda sağlar bol uykulu hamilelikler diliyorum kendinize iyi bakın.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.