Kadınların Çocuklarına İyi Gelecek Sunması

22.04.2022
21
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Kadınların Çocuklarına İyi Gelecek Sunması
oy

Kadınların Çocuklarına İyi Gelecek Sunması Her kadın çocuğunun koruyucu meleğidir. Çocuklara iyi bir gelecek sunulması günümüz şartlarında oldukça zorlayıcı bir eylemdir. Çocuğu doğumundan itibaren hayat macerasına başlar. Çocuğu öncelikle gelecek için hazırlamaya başlamadan önce anne olmaya cidden hazır olmak gerekmektedir. Bu duruma kadın kendini hazır hissettikten sonra çocuk ile olan yolculuğuna başlayabilir. Öncelikle çocuğu gelecek için hazırlamakta iki ana kıstas vardır. Bunlar maddi ve manevi hazırlıktır.

Kadınların Çocuklarına İyi Gelecek Vermesi

Kadın çocuğunu doğurmadan önce mutlaka maddi olarak hazır olmalı ve bu çocuğun her türlü ihtiyacını belli bir yaşa gelene kadar karşılayabilecek durumda olmalıdır. Aynı şey tabi ki baba içinde geçerlidir. Daha sonra iyi bir gelecek için annenin manevi olarak çocuğuna kol kanat germesi gerekmektedir. Bu manevi kol kanattan kastımız, çocuğun doğduğu andan itibaren maddi ihtiyaçtan daha çok ihtiyaç duyduğu bir şeydir manevi güç.

Çocuğun Gelecek İçin Yanında Olmak

Çocuk doğdu andan itibaren anne şefkati ve sevgisine muhtaçtır, bundan mahrum kalırsa yarım kalır. Çocuk okul hayatına başladığında yine annesi tarafından okulda ki sorunları sorgulanmalı ve çözümler üretilmelidir. Bir anne olarak çocuğun her türlü okul ve arkadaş sorunları ile ilgilenilmeli ve çocuğa kayıtsız şartsız destek olunmalıdır. Daha sonraki aşamada ergenlik ve lise dönemi geliyor. Burada kadınların cidden çok anlayışlı ve dikkatli olması gerekmektedir.

Çocuklarımıza Olan İlgiyi Kesmemeliyiz

Ölçüyü kaçırmadan ne çok üstüne düşmeli ne de çok uzak durmalıdır. Her iki durumda ergen çocuk için istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Bu dönemde atlatıldığında genç bir erkek veya genç bir kız olan çocuklar üniversite veya iş çağına gelmiştir artık. Kendi ayakları üzerinde rahatlıkla durabilen bireyler olmuşlardır. Ancak yine de ilgi ve alakayı asla kesmemek gerekmektedir. Maddi olarak ise bir anne, daha doğrusu aile çocuğunun yemeğinden, giyiminden ve eğitiminden sorumludur.

O çocuk kendi ayakları üzerinde durana kadar veya hayata bir iş kolundan atılana kadar ailenin maddi olarak çocuğuna bu unsurları sağlaması gerekmektedir. Tabi bunların yanı sıra kadın mutlaka çocuğuna gerekli örf ve adetleri, ahlak ve görgü kurallarını öğretmek ile yükümlüdür. Sosyal hayat içerisine de çocuğunu alıştırmak zorundadır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.