Anne Ve Çocuk İçin Bebek Eşyaları

22.04.2022
36
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Anne Ve Çocuk İçin Bebek Eşyaları
oy

Anne Ve Çocuk İçin Bebek Eşyaları Aileye yeni birisi katıldığında her şeyi ona göre düzenlemek, çocuk ihtiyaçlarını almak, onu mutlu etmek anne ve babanın görevlerindendir.

Yeni doğan bir bebek ailenin göz nuru olduğundan ona her şeyin en güzelini almak hakkınızdır.

Anne Ve Çocuk İçin Bebek Eşyaları

Bebeğinize ihtiyaçlarına göre hangi eşyalarınızı alacağınıza karar vermek hiç de zor değil.

Bebeğe alınacak eşya, hangi özellikleri taşıması gerektiğini bu yazıda bulabilirsiniz.

 Çocuğun İhtiyaçlarını Belirleme

Öncelikle çocuğa alınması gereken eşyaları belirlemek ilk adım olacaktır. Çocuk eşyalarını belirlerken yaşa göre davranmak gerekir. Çocuğunuz küçük veya biraz büyükse ona göre eşyaları, ihtiyaçları almak her zaman doğru olacaktır.

Anne Ve Çocuk

Anne Ve Çocuk

Neler Almalısınız?

Yeni doğan bir bebeğe alınması gereken listesi çok önemlidir. Çünkü çocuğunuzun her daim ihtiyaçlarını karşılama sorumluluğu siz anne babalara düşüyor.

Bebeğinizin temizliği için öncelikle alınması gereken temizlemek için havludur.

Bebeğiniz sürekli olarak salya bırakacağı için ağız silme mendili gerekiyor.

Tabi ki de olmazsa olmaz bebek bezleri. Bebek bezleri; bebeğin boyuna, kilosuna, büyümesine uygun seçilmiş ebatlarda olmasına dikkat edilmeli.

Anne Ve Çocuk İçin Araçlar

Bebeğin tırnaklarının güvenli ve pratik bir şekilde kesilebilmesi için bir de bebekler için tırnak makası gerek. Bebeğinizin saçları çıkmaya başladığında ise tarak ve yumuşak saç fırçasına ihtiyaç duyacaksınız. Sert taraklar bebeğinizin cildi için pek önerilmez.

Bebeğinizin her zaman sağlığını düşünüleceği için ateş ölçme amacıyla vücut termometresi de alınacaklar arasında. Anne Ve Çocuk İçin Bebek Eşyaları Göbek bağı bandı almayı ihmal etmeyelim. Burun temizliği, rahat nefes alması için burun aspiratörü de alınız. Bebeğin burnundaki mukozayı en rahat bu şekilde temizleyebilirsiniz.

Alınacaklar arasında ıslak mendil olmazsa olmazlardandır. Temizleme pamuğu ve kulak çubuğu da almak iyi bir fikir. Bebeğinizde pişikler olması karşısında bir pişik kremi almak en sağlıklısı.

Şampuan, sabun, bebek kremi alınmalı. Bunlar, bebeğin saç derisini mantarlardan ve mikroplardan koruyacak şekilde olmalı, deriyi tahriş etmemeli, gözleri yakmamalı ve cildi kurutmayan bir malzeme seçilmeli. Bebek büyotları da alınacak listesinin içinde bulunuyor

Çocuk Banyo Malzemeleri

 

Bebeğinizin banyosu için küvet, küvet filesi, küvet için ayak, bebek banyo süngeri, yüzebilir oyuncak, bornoz, başlıklı havlu, alt değiştirme banyo aparatı. Havlu kesinlikle pamuktan olmalı aksi takdirde bebeğin derisi zarar görebilmektedir.

 Bebek Beslenme Malzemeleri

Biberon ve emzik alınacakların başında yer alıyor.

Bebek toz, kavanoz mamaları beslenmesi için şart denebilir.

Ayrıca bebeğin beslenebileceği bir tabak olması çok daha iyi olacaktır. Tabağın vakumlu olması tabağın dökülmesini önleyecek.

Bunların dışında bebek için kıyafetler alınmalıdır. Bu yazılanlar her bebeğin ihtiyacına karşı farklılık gösterecek. Dolayısıyla kendi bebeğinize uygun olanları almanız ve eksikleri tamamlamanız gerekiyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.