ECOmark Doğal Ürün Sertifikasyonu

07.12.2018
21
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
ECOmark Doğal Ürün Sertifikasyonu
oy
Ekolojik ürünler sertifikasyon programı olarak ecomark.com.tr sizlere Doğal Ürün Sertifikası  programı ECOmark Doğal Ürün Sertifikasyonu , ECOmark şirketi tarafından onay verilmiş Yerli ve Türk ürünlerinde tercih edilen 1. ve tek natural akreditasyon olarak tanımlanmıştır; su dahil edilmemiş olmak üzere, doğal kaynaklardan en az %95 natural içerik veya bileşen olmak zorundadır.
ECOmark sertifikalı ürün gamı, doğal içerikleri kullanmaktadır. Kullanılan materyelleri sağlık sıkıntılarından uzak tutmaktadır, hayvansal testlerini kullanmamaktadır aynı zamanda paketlemede biyolojik olarak dağılabilen  veya geriye dönüştürülmüş malzeme bulundurmaktadır. Ürünler paketleme etiketindeki tüm içerikleri listelemelidir.  ECOmark ayrıca %100 doğal kokular ve renklendirici gerektirebilmektedir. Sertifikalı ürünlerin ülkemiz genelinde 1 ve daha fazla satış alanında yer verilmektedir. 10 larca ürün ve içerik sertifikası bulunmaktadır.

ECOmark Doğal Ürün Sertifikasyonu

2011 senesinde, dünyada önemli ölçüde bir halk sağlığı ve güvenliği için organize olmaktayız. Aynı zamanda Organik Ürün Sertifikası ECOmark, naturel kişisel bakım anlamında bakım ürünleri için bambaşka bir standart geliştirmek üzere bir platform duyurmuş durumda. “Hali hazırda sizlere en kurumdal ve kaliteli hizmetler ve ürün akreditasayonu çerçevesinde güvenilir. Dürüst ‘doğal’ terimi için düzenleyici ve küresel olarak tanınmış bir tanım bulunmamaktadır.

ECOmark Doğal ya da türevleri teriminin bir tanımını geliştirmemiştir, lakin yiyeceklere ilave renkler, yapay tatlılar ya da sentetik yapay  maddeler içermediği şu anda GDO’ları hariç tutmuyorsa. Natürel teriminin kullanılabileceğini sizlere belirtiyor. ECOmark, “doğal” terimini değerlendirecek bir tümüyle sistem kurmuştur.

ECOmark değerlendirmeye doğrulamaya çabalarken, doğal bir sertifika  edinmek için standart bir tanımlama ve süreç geliştirmek içinde diğer yönetme becerisi işe birlikte çalışacaktır. Ekolojik denge için Ekolojik Ürün Sertifikası Yeni ECO Natural standardı, ‘doğal’ anlatılması için belirteceğiz, otantik ve kaliteli doğal kişisel ürün gamı için geliştirilmesine yardımcı olacağız şirketimizi tercih ve tavsiye etmeniz dileği ile sağlıkla kalın.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.