Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır

14.05.2018
41
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır
oy

Yüzyıllardır var olan makyaj alanında bir ikon haline gelmiştir kırmızı ruj. Belki bunda 50’li yılların bir kadın ikonu olan Marilyn Monroe’nin de payı vardır. Kırmızı ruju kim sevmez ki! Yüzünüze hiç bir şey sürmeseniz bile, Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır bir kırmızı ruj yeter alımlı olmanıza.

Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır

Peki, Kadın Tipine Göre Hangi Ton Kırmızı Ruj Kullanılmalıdır? Kırmızı renk rujun da diğer tonlar gibi pek çok tonu bulunuyor. Kırmızı rujun makyajınızı tam anlamıyla tamamlaması ve yüzünüze yakışması aslında hangi tonu kullanmanıza bağlıdır.

Açık renk cilt tonuna sahip bayanlar, turuncuya yakın, açık ve parlak tonlardaki kırmızı renk ruj tercih etmelidir. Bu tonlarda kullanılan ruj, açık tenli bayanları oldukça çekici ve canlı bir görünüme kavuşturacaktır. Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır Açık renkli tene sahip bayanlar kırmızı renk ruj kullandıklarında gözlerde ve ciltte fazla makyaj uygulamaktan kaçınmalıdır. İnce bir eyeliner, rimel ve doğal tonlarda bir allık makyajı tamamlamak için yeterli olacaktır.

Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır

Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır

Kırmızı Ruj Kullanımı

Koyu ve buğday cilt tonuna sahip bayanların tercihi ise koyu ve bordoya yakın ya da kahverengiye dönük kırmızı tonlardan yana olmalıdır. Bu tonlarda ruj tercih eden bayanlar far olarak daha nötr ve kahverengi tonlar kullanabilirler. Yaz mevsiminde bronzlaşan bayanlar da koyu tonlardaki kırmızı rujları tercih edebilirler.

Cilt tonuna olduğu kadar dudak tipine göre de kırmızı renk rujun tonlarına dikkat etmek gerekir. İnce dudaklı bayanlar açık ve parlak tonlardaki kırmızı tonlarını tercih etmelidir. Dolgun dudaklı bayanlar ise, hem açık tonu hem de koyu tonlardaki kırmızı rujları cilt tonlarına da dikkat ederek seçebilirler.

 Kırmızı Ruj Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kırmızı ruj güzel ve dikkat çekici olduğu kadar kullanırken de özen ve dikkat gerektiren bir renktir. Zira dudağınızda dağılan veya dişinize bulaşmış bir ruj hiç de hoş görünmeyecektir.

Kırmızı ruj dişleri ortaya çıkaracağından, her şeyden önce dişlerin temiz olmasından emin olmak gerekiyor. Daha sonra kırmızı rujun dudaktaki kalıcılığını artırmak, bulaşmasını, dağılmasını önlemek için ruju sürmeden önce pudra uygulamak iyi bir fikirdir. Ruju sürmeden önce rujun tonuna uygun bir dudak kalemi ile dudakların çevresinden geçmek de hem rujun dağılmasını önleyecek, Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır hem de dudağı daha net bir şekle sokacağı için kırmızı ruj kusursuz görünecektir.

Kırmızı ruj bütün kadınlara yakışır. Ancak tam anlamıyla yakışması ve çekici görünmesi biraz da bahsettiğimiz püf noktalarına bağlıdır. Kırmızı tonlarda bir ruj kullanacaksanız eğer bu püf noktalarıyla doğru seçimi yapabilir, daha çekici bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.