Başka Diyete Geçerken Yaşanan Zorluklar

01.07.2019
0
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Başka Diyete Geçerken Yaşanan Zorluklar

Başka Diyete Geçerken Yaşanan Zorluklar Birçok kadının korkulu rüyasıdır fazla kilolar. Özellikle yaz mevsimine girmeden sayısız diyet listesi önümüze çıkmaktadır. Bunlardan kimisi denenir başarılı olunur ve yaza fit bir şekilde girilir. Peki ya başarısız olduysak? Asıl sorun burada başlamaktadır. Bir diyet listesini terk edip başka birine başlamak biraz zor olabilir. Neticede onca zaman bir düzen oturtulmuş ve bir anda başka bir düzene geçilmiştir.

Başka Diyete Geçerken Yaşanan Zorluklar

 Dikkat Edilecek Hususlar

Dikkat edilecek ilk husus vücudu zorlamamaktır. Düşük kaloriden yüksek kaloriye geçişte de bu madde geçerlidir. Vücut neye alışkınsa onu aniden bırakmak yerine kademeli geçişler sağlamak daha kolay olacaktır. Tıpkı bir ağırlığı aniden kaldırmak yerine yavaş yavaş kaldırmak gibi. Amacımız devamlılık ise önce vücut alışmalıdır bunu unutmamak gerekir.

Su Tüketimi Çok Önemli  Hangi tür diyetten hangi türe geçtiğiniz önemli değil. Bütün diyetlerin demirbaşı su tüketimidir. Özellikle açlık duygunuzu yenemiyorsanız bir koca bardak su içmeyi deneyin. Göreceksiniz ki açlığınız büyük ihtimalle yatışmış olacak. Diyet genel itibariyle disiplin işidir. Ve fast foodun çok yoğun tüketildiği bu çağda yemek düzenini disiplinli hâle getirmek çok zor olabilir. Ancak ne kadar kararlı olursanız o kadar disiplinli olursunuz. Unutulmaması gerekir ki bazı açlıklar duygusal olabiliyor. İçilecek kocaman bardak su ve disiplinli olmayı tekrarlayan bir zihinle bu durumdan kurtulabilirsiniz. Hemen pes etmeyin.

 Her Yaşta Sağlıklı Yaşam Mümkün

Diyet programları çoğunlukla kronik hastalığa sahip yaşlılara görevmiş gibi algılanıyor. Ancak günümüzde sağlıklı yaşamla alakalı birçok çalışma yapılıyor. Ve bu durum bize gösteriyor ki yaş sağlıklı beslenme için bir kriter değil. Her yaşa, kiloya göre bir program mevcut. Bu durumu zor görmeme adına ise tavsiye bellidir. Ara öğünleri olabildiğince doyurucu ancak az kalorili tutmak.

Zaman kazanmak adına özensiz hazırlanmış bir ara öğün bize kilo kaybettirmez. Başka Diyete Geçerken Yaşanan Zorluklar Çünkü hızlı acıktırır. Hızlı acıkınca diyette istikrarsızlıklar yaşanabilir. Veya yaygın görülen vicdan azapları yaşanabilir. Tüm bunları yaşamamak adına su içmeyi ve ara öğünlere dikkat etmeyi unutmamak gerekiyor. Ayrıca 18.00 19.00 arası yemeği kesmek hem sindirim sistemini dinlendirmeden yardımcı olurken hem kilo vermede anahtar görevi görüyor.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.