Başarılı İnsanların 5 Özelliği

23.10.2021
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Başarılı İnsanların 5 Özelliği
oy

Başarılı İnsanların 5 Özelliği Hepimiz başarılı olmak isteriz kimisi iş hayatında kimisi spor hayatında kimisi eğitim hayatında peki bu başarılı insanlar nasıl başarılı oluyor onların ve bizim farkımız ne biz neden başarılı olamıyoruz da onlar olabiliyor bu konuyu inceledim ve biraz bilgi edindim.

Başarılı İnsanların Özellikleri

1/İradelerini Kontrol Ederler: En önemli madde diyebilirim mesela çoğumuz diyete gireriz ama irademiz zayıf olduğu için yapamayız bahaneler uydururuz bir türlü boğazımı tutamayız veya başka bir örnek verelim sabah erken kalkmak çok önemlidir güne zinde başlatır enerjik olmanı sağlar ama sabah alarm çaldığı zaman kendimizi yataktan bir türlü kaldıramayız ama başarılı insanlar iradelerini kontrol ederler istemediği zaman dahi yaptıkları için o artık onun için rutin haline gelmiştir alışkanlık olmuştur.

2/Hatalardan Ders Çıkarma: Bir söz duymuştum akıllı insanlar yaptıkları hatalardan ders çıkarır daha da akıllı insanlar başkalarının hatalarından ders çıkarır ve böyle olunca hatalara karşı daha önlemli olur.

3/Pes Etmemek: Önemli olan ne kadar düştüğün değil ne kadar ayağa kalktığındır eğer o kadar sıkıntı başına geldiyse ve sen yine de ayağa kalkabildiysen artık senden başka kimse seni durduramaz artık işini daha ciddiye alırsın ve hedeflerine doğru adımlarla ilerlersin zengin insanlara bakarsak eğer herkes bir zorluk ile sıkıntı ile gelmiş kolay yoldan başarılı olunmaz çünkü başarılı olmak emektir kolaylık ve kısa sürede olunacak bir şey değil güzel şeyler zaman alır ve emek ister.

4/Risk Almak: Bu lafı çok duymuşsunuzdur ama risk almak demek çok büyük risk almak anlamına gelmesin yani risk aldığın şeyi kaybedersen elinde hiçbir şey kalmıyorsa ona bence risk denmez hata denir ya çok büyük kazanırsın ya hayatın boyunca pişman olup yaşarsın mantıklı riskler güzeldir.

5/Sorumluluk Almak: Kendine güvenen insanlar sorumluluk almaktan korkmazlar çünkü hata yaparlarsa ders çıkarırlar deneyim kazanırlar yani yine kazanırlar. Başarılı İnsanların 5 Özelliği Kendine güvenmeyen insan risk almaz sorumluluk almak istemez çünkü kendini iyileştirmeden başkasını iyileştiremezsin sahip çıkamazsın sorumluluk alamazsın önce kendin sonra başkaları kendin ile barışık olmak en önemli özellik.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.