Banyo Dekorasyon Önerileri

27.06.2018
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Banyo Dekorasyon Önerileri

Banyo Dekorasyon Önerileri Her insanın kendine ait bir tarzı vardır. Dekore edildikten sonra içe sinen bir banyo sahibi olmak için zihindeki düşünceleri iyi irdelemek ve nasıl bir banyo istediğini iyi bilmek gerekir. Örneğin banyoyu günün yorgunluğunu atıp rahatlamak için mi yoksa yepyeni bir güne hazırlanmak amacıyla mı istiyorsunuz. Kısacası banyoyu tasarlamadan önce neyi gerçekleştirmek istediğinize karar verin.

Banyo Dekorasyon Önerileri

Eğer yeniden tasarlanacak bir banyo varsa istenilmeyecek kadar dekorasyon seçeneği bulunabilir. Tabi bu seçenekler arasından işlevsel olanlar depolama alanı için daha uygun gelebilir. Banyo Dekorasyon Önerileri  Sözün özü banyonun tarzı seçilmelidir önce. Tabi seçilen tarzla zemin ve duvar kaplamalarının da bir bütünlük oluşturması önemlidir. Bir başka öneri de seçenekler arasından duş sistemleri, duş tekneleri ve küvetlerinde de karar kılınmalı. Başlangıçta ne istenildiğine ne kadar doğru karar verilirse uygulama aşaması da o denli kolay ve hızlı olur.

Renklerin Gücü

Renkler de banyonun havasında çok etkili olur. Burada dikkat edilmesi gereken kural koyu ve parlak renkler küçük banyolarda kullanılmamalıdır. Aksesuarlar bu kurala dâhil değildir.

Zeminin Işıltısı

Banyonun zemini için fayans, beton ve ahşap malzemeler seçenekler arasındadır. Küçük banyo tasarımları için beton yerinde bir seçim olacaktır. Klasik tarzı ve rüstik temaları beğenenler ise ahşaptan yana kullanmalı tercihini.

 Kullanışlı Duvar Kâğıtları

Banyonun duvar kâğıtları için suya ve neme dayanıklı olanlar vazgeçilmez bir seçenek.

Banyo Aksesuarları

Banyo için seçilen aksesuarlar da aynı zamanda işlevsel olmalıdır. Renkli sabunlar banyoya güzel bir koku da katarak hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Aydınlatmalar

Yeni bir aydınlatmada dekorasyon için önemli bir parçadır. Örneğin; banyonun havasını sıcak veya soğuk bir aydınlatma direkt değiştirecektir. Aydınlatmada temizlik ve bakım kolaylığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Tabi seçeneklerin arasına aynanın çevresine ışıklar da konulabilir.

Banyo Dolapları

Banyo dolapları ve lavabo boyutları da alçak mı yoksa yüksek mi olmalı bu da tercihe bağlı değişen bir durumdur.

Küçük Banyolar

Küçük banyo tasarımları için duvara monte edilen aynalı dolaplar harika bir seçimdir. Ve ışığı da doğru kullanmalısınız.

Eklektik Banyolar

Bu tarz banyolar da renk, biçim, desenlerin nasıl olacağı tamamen sizin zevkinize kalmış. Denge ve uyum yoktur bu tarzda. Banyo ne kadar renkli ve iddialı olursa o kadar mükemmel bir dekorasyon olur.

Minimal Banyolar

Basit renkler tercih edilmelidir. Kullanılmayan eşyaların hala banyoda tutulmadığından emin olunmalı.

Modern Banyolar

Bu tarzdaki banyo eğilimlerine uygun olarak dekor edilmelidir. Ve değişen eğilimlere göre banyo yeniden tasarlamaya istekli olunmalıdır.

Kırsal Tarzda Banyolar

Sıcak ve konforlu olmalıdır. Çiçek desenleri ya da taze çiçeklerden yararlanılabilir. Pastel renkler bu tarz için oldukça uygundur.

Rüstik Banyolar

Ahşap sevenler için oldukça hoş bir tarzdır. Daha az işleme tabi tutulmuş mobilya ve eşyalardan faydalanılabilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.