Dekorasyon İçin Göze Hoş Gelen Eşyalar

17.08.2019
3
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Dekorasyon İçin Göze Hoş Gelen Eşyalar

Dekorasyon İçin Göze Hoş Gelen Eşyalar Günlük hayatımızda kullandığımız dekorasyon ürünleri, iç dünyamızı da yansıtan ögelerdir. Neşeli olduğumuz günlerde; çiçekli bir kırlent bizi keyiflendirirken, siyah bir masa objesi içimizi karartabilir.

Doğru konumlandırılmış her eşya hem odanın enerjisini hem de bizim günlük motivasyonumuzu yükseltir. Koltuk ve kanepeleri yerleştirirken kullanım durumunu göz önüne almak, masa ve sandalyeleri kullanışlı yerlere konumlandırmak, yastık, vazo, biblo gibi nesneleri sergilerken odada hoş bir etki bırakmak öncelikli amaç olmalıdır.

Dekorasyon İçin Göze Hoş Gelen Eşyalar

Odalardaki Tercihler

Çocuk odalarını dekore ederken, duvarda pastel renkli duvar boyaları seçerek huzurlu, halı ve mobilyalarda soft renkler kullanarak da dingin bir ortam sağlamak mümkündür. Çocukların zaten var olan enerjilerini açığa çıkaracak canlı renkli eşyalar ve objeler annelerin sabrını zorlayacak ve evdeki gerginliği artıracaktır. Dekorasyon İçin Göze Hoş Gelen Eşyalar  Yemek odalarında iştah açan kırmızı renkli eşyalardan ziyade, mavi ve yeşil tonlarında sakin bir şekilde yemek yemeyi sağlayacak yumuşak renkli tabaklar ve bardaklar kullanmak da seçenekler arasında olmalıdır.

Yatak odalarında ise hoş kokulu mumlar, deniz mavisi, nil yeşili, şeker pembesi gibi renklerdeki yastık ve nevresimler hem uykuya dalmayı kolaylaştıracak hem de uykuyu kaliteli hale getirecektir. Ortamdaki negatif enerjiyi azaltacak canlı çiçekler de yatak odasında farklı bir hava katmaya yardımcı olacaktır.

Yaşamımızda vazgeçilmez bir bölüme sahip olan mutfaklarımız için ise renkli bir çaydanlık, cıvıl cıvıl bir perde yemek hazırlarken keyfimize keyif katarken, pencere önüne konumlandırılacak küçük saksı çiçekleri, nane, maydanoz gibi yeşillikler hem ortamı nefes alır hale getirecek hem de taze bir görünüm oluşturacaktır.

Objelerin Etkisi

Evimizde ve iş yerimizde kullandığımız objelerin kişiliğimizi yansıtması, ortamın sıcaklığını ve samimiyetini gelen konuklara yansıtabilmesi, yaydığı enerjiler açısından önemlidir. Seçtiğimiz her nesne, bulunduğu odanın atmosferini bozmayacak, uyumsuzluğa sebep olmayacak türden olmalıdır.

Eşyaların odanın rengine aykırılık teşkil etmemesi, mobilyaların yerleşiminin içeri giren kişiyi rahatsız ve huzursuz etmemesi de dikkat edilmesi gereken dekorasyon uygulamalarıdır. Eve girerken ilk girişte bizi karşılayan açık renkli objeler ortamdaki sakinliği yansıtırken, aynalar ve pastel renklerdeki tablolar da ortamı geniş ve ferah göstererek içeriye girerken oluşabilecek gerginliği azaltmaya yardımcı olacaktır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.