Fabrika Nasıl Satılır?

09.04.2022
22
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Fabrika Nasıl Satılır?
oy

Nasıl Satılır? Bir fabrika satmak istiyorsanız internete ilan vermenin ötesinde çalışmalar yapmanız gereklidir. Fabrika Nasıl Satılır? Satışla ilgili tanıtım dosyası hazırlamak tanıtımınızı ve alıcıları çekmenizi sağlayabilir. Ciddi alıcıları iyi hazırlanmış bir dosya ile gayrimenkule çekebilirsiniz. Eğer fabrikanız faaliyetteyse ve faaliyete devam edebilecek durumdaysa finansal bilgileri de paylaşmanız gerekebilir. Alıcılar dosyada yer verdiğiniz bilgilere bakarak işletmenin amaçlarına uygun olduğunu görmesi durumunda satın almak ve teklif vermek için çok daha istekli olacaklardır. Satın alarak faydalanabilecek sektörler ve firmalar belirlenmelidir. İşletmenin hedef sektördeki firmalara tanıtım dosyası sunulmalı ve teklif vermeye davet edilmelidir.

Fabrika Nasıl Satılır?

Önce Kiraya Vermek Sonra Satmak Pek çok yatırımcı iyi bir kiracıya sahip fabrikaya karşı olumlu gözle bakar. Satış yapabileceğiniz bu yatırımcılar fabrikayı işletmeye talip olmayıp cazip kira getirisi varsa satın almayı düşünen yatırımcılardandır. Eğer işyerini sabit, güvenlik ve iyi bir değer ile kiraya verme imkanınız varsa önce kiraya verip, sonra pazarlama yapmanız yararınıza olacaktır. İlanınıza olan ilgiyi arttırabilir.

Doğru Fiyat Genellikle kimse satmak için işyeri kurmaz ve bu nedenle satışa çıkarttığınız çok fazla emeğiniz, hayalleriniz ve hatıranız olabilir. Ancak duygularınıza kapılarak fiyatlandırma yapmanız fabrikanın satışını zorlaştıracaktır. Fabrika Nasıl Satılır? Bu tarz yerlerin genelde satış fiyatları yüksektir. Bu sebeple değeri yüksek yerlerin sınırlı sayıda alıcısı vardır. Bu alıcılar satın alma işlemini tamamlamadan önce pek çok koşulu değerlendirip kontrol etmek, finansmanı ayarlamak ve çeşitli onaylar almak durumunda kalacaklardır.

Zamanınız kısıtlı ise alacak muhtemel alıcılara hızlı davranması için yapacağınız baskı olumsuz sonuçlara neden olabilir. Alıcı, fark etmesini istemediğiniz bir sorun olduğu ve bu ortaya çıkmadan elinizden çıkartmaya çalıştığınızı düşünebilir ya da maddi yönden sıkıntılarınızın bulunduğu düşünebilir ve normalde ödeyeceğinin çok altında fiyat teklifi verip sizi zor duruma sokabilir. Fabrika Nasıl Satılır? Doğru fiyatı belirleyerek ve uygun adımları atarak satışınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.