Hoşlanılan Kişi İle Sohbet Etmek İçin 10 Yöntem

14.05.2018
137
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Hoşlanılan Kişi İle Sohbet Etmek İçin 10 Yöntem
oy

Hoşlandığımız kişi ile sohbet edebilmek için çok çaba sarf ederiz. Fakat bir türlü sohbetimize nasıl başlayacağımıza karar veremeyiz. Hoşlanılan Kişi İle Sohbet Etmek İçin 10 Yöntem İşte bu yazı size hoşlandığınız kişiyle sohbet etmeniz için bir kaç fikir vermekle kalmayıp günlük hayatınız da kullanabileceğiniz etkin konuşma yöntemlerinize de fikir sunacaktır.

GÖZ GÖZE GELİN Hiç tanımadığınız biriyle karşılaştınız ve onu ilk gördüğünüz andan itibaren ondan hoşlandığınızdan eminseniz, göz temaslarınızı karşınızda bulunan o kişiden asla kaçırmayınız. Dilimizle ifade edemediğimiz çoğu sözcükleri gözlerimizle karşımızdaki insana aktarabileceğimiz gibi karşımızdaki insanında bizi anlayabileceği en etkin yollardan biri göz teması kurmaktır.

Hoşlanılan Kişi İle Sohbet Etmek İçin 10 Yöntem

ÖZGÜN DAVRANIN, ÇEKİNMEYİN Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan özgün davranmama etkisi insanların üzerinde tiksindirici hisler uyandırabilir. Bu yüzden asla özgün davranmaktan çekinmeyin.

GÜLÜMSEYİN Gülümsemeyi ihmal etmeyin. Güler yüzlü olmak karşınızdaki insana pozitif enerji verecektir.

KIYAFETLERİ HAKKINDA YORUMLARDA BULUNUN Kıyafeti hakkında yorumlarda bulunun, giydiği herhangi bir şeyin ona ne kadar yakıştığından bahsedin.

BİR İÇKİ/YEMEK ISMARLAYIN Bulunduğunuz ortam bar, kafe ya da restaurant mı? Ona bir içki veya güzel bir akşam yemeği ısmarlayın. Sohbet ederken onu etkilemeye çalışın. Etkilemeye çalışırken yüzünüzden gülümsemeniz eksik olmamasına özenle dikkat ediniz ve asla kendiniz olmaktan vazgeçmeyiniz.

OKUDUĞU KİTAP HAKKINDA SORULAR SORUN Hangi kitabı okuduğu hakkında sorular sorun. Onunla ilgilendiğiniz ve onun yaptığı işleri önemsediğiniz göstermek için etkili sayılabilecek yollardan biride budur.

GELECEK İLE İLGİLİ PLANLARI NELERDİR  Gelecekten bahsetmek karşınızdaki kişide güzel hisler uyandıracaktır. Hoşlanılan Kişi İle Sohbet Etmek İçin 10 Yöntem Neler yapmak istediğini sormaktan çekinmeyin. Onunla ilgileniyor olmanız mutlu edecektir. Bu çok güzel bir taktik olabilir.

TELEFONLA ARAYIN HAL HATIR SORUN Onunla ilgilendiğiniz göstermek amacıyla onu arayıp hal hatır sorabilirsiniz. Bunun yanı sıra gün içerisinde atacağınız bir kaç mesaj bile onu etkilemeye yetecektir.

ARKADAŞLARI HAKKINDA SORULAR SORUN Onu tanımaya çalıştığınızı ifade edeceğiniz bir yöntem bu olmakla birlikte tehlikeli de bir yöntemdir. Arkadaşları hakkında sorduğunuz soruları onu bunaltacak derece de olmamalıdır.

GECELERİ/GÜNDÜZLERİ MESAJLAR ATINHer geçen günün ardından bir iyi geceler mesajı ve her yeni başlayan bir günün başında atacağınız bir günaydın mesajı karşınızdaki kişiye olan ilginizi gösterir.