Kadınların Daha İyi Bir Şekilde Çocuk Bakması

22.04.2022
24
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Kadınların Daha İyi Bir Şekilde Çocuk Bakması
oy

Kadınların Daha İyi Bir Şekilde Çocuk Bakması İnsanlık sevgi üzerine yaratılmıştır. Kadın bunun en güzel örneklerinden biridir. Merhamet duygusu, sıkıntıları tolere etme biçimi, sergilediği davranışları bile daha yapıcıdır. Çözüm odaklıdır. Belirli bir yerden sonra belki hormonların azizliği, belki de sevgi fazlalığından ileri gelen bu davranış sizleri kutsal kılar. Bu sebepten de bu konuya hem şekil itibari ile en çok yakışan, hem de en iyi yapan sizlermişsiniz gibi davranılır ki; haksız da sayılmazlar.

Bu Durum Erkeklerin İşine Geliyor

Çocuk bakımını daha iyi yapıyorlar diye kadına yükleyen babalar yok değil. Unutmayın, sevgi insanın içinde. ”Olmuyor, yapamıyorum, içimden gelmiyor, tahammülüm yok, beceremiyorum” gibi sözler tamamen bahane. İnsan istedikten sonra her şeyi başarabilir. Sevgi tek taraflı olan bir şey değildir. Bir bireyin yetiştirilmesi için hem anne, hem baba desteğine ihtiyaç vardır.

Onların Sevgiye İhtiyacı Var

Bir bebeğe sahip çıkmak için illa onu doğurmanıza ya da biyolojik babası olmanıza gerek yok. Dışarı da; sevgisiz ve annesiz kalmış bir sürü evlat var. Her doğuranın anne olamadığını hatırlayın. Sefalet, yoksulluk, sevgisizlik ve ilgisizlik ile büyümek zorunda olan birçok bebek var. Canından olan bir şeye bakmak ne kadar zor gelebilir bir insana bilinmez ama onların ne olursa olsun bir çift gülen göze ihtiyacı var. Sizler var olun ki, sevginiz artarak, karanlıkta olanlara ışık tutun.

Yapılan Araştırmalar Kadınların Daha İyi Çocuk Baktığını Gösteriyor

Evet doğru. Yapılan araştırmalar kadınların bu konuda daha iyi olduklarını gösteriyor. Annelik duygusu fetüs rahime düştüğü an başlar ki öncesi de vardır. Ama babalık duygusu, evladını kucağına aldığı zaman gelişen bir şeydir. Yani en azından dokuz ay on gün önce başlayan bir sevgiyle, kucağına alıp biraz zaman geçirip, ona alıştıktan sonra kurulan bağ bir değildir.

Erkeklere fonksiyonel bir aletmiş gibi davranıldığı gözüküyor olabilir, yani sen yapamazsın denilerek normal zaman da bebeğe dokunmasına izin vermeyip annenin yardıma ihtiyacı olduğunda, ‘bu seferlik sen bak’ demek gibi bir şey bu. İlla ki evladıyla çok iyi ilgilenen babalar da vardır ama annelerin bu iş de daha iyi oldukları bir gerçek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.