Evliliğe Hazır mıyım

20.11.2019
196
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Evliliğe Hazır mıyım
oy

Her şey mükemmel giderken hayatınızın sorusu ile karşılaşırsınız. Evliliğe Hazır mıyım Evliliğe gerçekten hazır mıyım? Bunu aslında net olarak anlamak, evet ben evliliğe hazırım demek mümkün değildir. Ancak karşınızda bulunan partneriniz ile yakaladığınız uyum evliliğe hazırlık noktasında size referans olacaktır.

evliliğe hazır mısınız

Ülkemizde son dönemlerde evlendikten kısa süre sonra başlayan şiddetli geçimsizlik ve buna bağlı olarak boşanma vakaları sık görülmeye başlanmıştır. Bunun sebebi ise evlilik müessesesinin yeterince ciddi olarak ele alınmaması ve sevginin evlenmek için yeterli bir sebep sayılmasıdır.

Ancak evlenmek için sevmek, âşık olmak ya da onunla zaman geçirmek yeterli gelmez. Başka şartlarında sağlanıyor olması gerekir. Dilerseniz elimizden geldiğinde, dilimiz döndüğünce size Evliliğe Hazır mıyım sorununun cevabını bulmanızda yardımcı olalım.

Sevgi mi, Aşk mı, Saygı mı?

Ona karşı nasıl bir hissiyatınız var. Seviyor musunuz? Âşık mısınız? Saygı duyuyor musunuz?

Sadece aşk geçici durumlardır. Belki birkaç ay, belki birkaç sene. Ancak aşk denilen şey zamanla yerini sevgi ve saygıya bırakmak durumunda kalacaktır.

Ancak evlilik ve sonrasında rahat ve huzurlu bir yaşam için karşılıklı saygı ve sevgi ortamının oluşması gerekmektedir. Aşkın bittiği ve kişilerin gerçek kişiliklerini ortaya koymaya başladıkları noktada geriye bir şey kalmayabilir. Bu durumda evlenmek istediğiniz bireyin aslında karşınızdaki kişi olmadığını anlayabilirsiniz.

Evliliğe Hazırmısınız Evlilik Hazırlık Testi

Evlenmeden önce karşınızdaki ile ilişkinizi tartmakta, ona neden katlandığınızı ortaya koymalısınız. Birkaç aylık tanışma dönemi içerisinde evlilik kararı almak yerine 1 senelik bir tanışma ve birbirini tanıma döneminden sonra bu karara varmalısınız.

Tabi ki bir ay içerisinde tanışıp evlenen ya da görücü usulü ile evlenen ve ömür boyu mutlu olan çiftler var. Ancak bu karşılıklı saygı ve sevgi ortamının bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Yoksa herkeste bu şekilde olacak diye bir şey yok.

Ayrıca evlilik sonrasında Özgürlüklerin kısıtlanması, ben yerine biz yapısının oturması, paylaşımın artması ve karşılıklı olarak bencil duygulardan arınılması da gerekmektedir.

Bu şekilde yerleşen duygular varsa zaten evlilik tek tarafı çürük bir direk üzerinde inşa edilmiş olacaktır. Bir taraf alttan alsa da devamlı üst üste binen olaylar zamanla patlama noktasına ulaşacaktır.

Kısacası Karşılıklı sevginizin, Evliliğe Hazır mıyım saygınızın ve birbirinize katlanma, özgürlüklerin kısıtlanmasından rahatsızlık duymama gibi bir ilişki düzeniniz varsa evlilik noktasında ideal durumdasınız diyebiliriz.