Fason Takipçisi Ne İş Yapar ?

09.04.2022
17
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Fason Takipçisi Ne İş Yapar ?
oy

Değerli ziyaretçimiz sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Bu makalemizde sizlere Fason Takipçisi Ne İş Yapar ? Konusunu işleyeceğiz. Fason deyimi bir ürünü sipariş alarak siparişi veren kişinin markasına tasarımına patentine uyarak verilen kumaşla istenen modelin üretimi yapılmaktadır.

Fason Takipçisi Ne İş Yapar ?

Fason takipcisi genellikle tekstil sektöründe olan bir departman dir. Bu personeller markanın yani sipariş veren firmanın ürünlerini teftiş eder. Genellikle tüm sipariş veren firmanın yetkilerini kullanır. Tekstil firmasının yani konfeksiyonun patronu kadar yetkiye sahiptir. O nedenle fason takibi oldukça havalı bir okadar da zor bir meslektir.

Tüm siparişlerin kalitesinden işleyişinde yaşanacak aksaklıklardan sorumludur. İşi çok kaliteli ve sipariş takibine göre ölçü, renk, adet gibi önemli kriterleri denetler ve bu sorunları ortadan kaldırmak için yada bu sıkıntılar olmaması için mücadele eder.

Fasoncu oluşan tüm sorunları engellemek için çalışır, Ürünlerin hızlı ve kaliteli üretilmesini sağlar.

Fason Takipçisi Maaşları

Ortalama fason takipçisi maaşları 3 asgari ücret maaşı olarak hesaplanır. Kurumsal bir firma veya marka kusursuz fason uzmanlarına 6.000 civarı maaş vermektedir.