Giyim Konusunda Alışveriş Önerileri

23.03.2019
189
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Giyim Konusunda Alışveriş Önerileri
oy

Giyim Konusunda Alışveriş Önerileri Kıyafet, medeniyetle yaşıt olgudur. Eski inanışlarca bir tabu görülen durum aslında bugün de fazla değişmiş değildir. Giyim, tıpkı yeme-içme, uyuma gibi en insani ihtiyaçlarımızdan biridir. İnsanlar giyimlerine göre hem kendilerini hem de diğer insanları zihinsel süreçlerinde tasnif etmektedir. Durum böyle olunca doğru kıyafet seçimi yer yer hayati önem taşımaktadır.

Her şeyden önce şık giyim için lüks tüketim şart değildir. İnsan çok az para harcayarak şık olabilmekle birlikte yanlış tercihlerle rüküş olma ihtimalini taşımaktadır. Yazımızda giyim konusunda basit ama hayati giyim ipuçlarına değineceğiz.

Giyim Konusunda Alışveriş Önerileri

Giyim Konusunda Alışveriş Önerileri

Giyim Konusunda Alışveriş Önerileri

1) Riskten Uzak Rahata Yakın

Bu madde özellikle kadınlar için önemli. Giyim alışverişi yaparken ilgi çekmesi amacıyla alınan çok kısa etekler, dekolte olabilecek kıyafetler veya vücut hatlarınızı belli edici dar kıyafetler hem sizi şık gösterememe tehlikesi bulunduğu gibi hem de günlük hayatın koşturmasında hoş olmayan sürprizlere davet çıkarabilir. Bu yüzden bir iki defa giyip uygun ortamı bekleme riskinden ziyade her zaman giyebileceğiniz, Giyim Konusunda Alışveriş Önerileri günlük hayatta sizi zorlamayacak ve çevrenizdekilerinin giyimine benzer(taklit değil) kıyafetlere dolabınızda yer açın.

2)Pahalı Demek Şık Demek Değildir

Markaların belirli bir kalitesi olduğu gerçektir ancak söz gelimi A ürününe (örneğin bir tişört) 100 TL’lik bütçe ile orta kalite 4 adet alma şansınız veya yüksek kalite 1 adet alışveriş yapma şansınız da vardır. Burada mantıklı olan sizin belirlediğiniz tarza uygun orta kaliteli 4 adet üründen alarak günlük yaşamda farklı ve şık daima yeni kalan ürünlerle olmaktır.

3)Renkleriniz Dünyanız

Her insana her renk gitmez deyişini duymuşsunuzdur. Gerçekten de öyle. Her insan hangi rengin kendine daha iyi gittiğini bilmektedir. Bilmeseniz de yakınınızda tarzına güvendiğiniz bir kimseden size uyan rengi öğrenebilirsiniz. Renkleriniz belirli olursa giyiminizi uygun tonlarla farklı varyasyonlarla sık sık yenileyebilirsiniz.