Bionluk İle Para Kazanma

01.09.2021
169
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Bionluk İle Para Kazanma
oy

Bionluk İle Para Kazanma Aldığınız maaş geçiminizi sağlamanıza veya tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz tek şey ek iş yapmaktır. İnternette freelancer işlerin çoğalması ve bu işlerdeki arz – talebin sürekli olarak artması, ek gelir elde edebilmenize olanak sağlamaktadır. Bionluk platformu da bu serbest zamanlı çalışanlarla işverenlerin bir araya geldiği bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani internetten Bionluk ile para kazanmak yoluyla maaşınıza ek olarak her ay belli bir miktarda gelir elde edebilirsiniz. Elde edeceğiniz ek gelir ise tamamen sizin ne iş yapacağınıza ve çalışma sürenize bağlıdır. Kendini belli bir alanda geliştiren bir kişi çok rahat bir şekilde Bionluk ile para kazanabilmektir.

Bionluk Nedir?

Bionluk, internette belli bir iş yaptırmak isteyen kişilerle serbest zamanlı çalışanların bir araya geldikleri bir platformdur. Burada aracı platform yapılan her işten belli bir komisyon almaktadır. Şu an için yüzde 20 olan bu komisyon 1000 ₺’lik bir işte 200 ₺’nin Bionluk tarafından hizmet bedeli olarak alındığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle eğer hiç komisyon ödemeden veya kesinti yapılmadan internet üzerinden Bionluk ile para kazanma işlemi mümkün değildir. Bunun için forumlarda iş arayabilir veya yaptığınız işi sosyal medya veya blog ile pazarlamaya çalışabilirsiniz.

Bionluk İle Para Kazanma Teknikleri

Bionluk’ta birçok kategori yer almakta ve bu kategorilere göre açılan iş ilanlarına teklif verebilmektesiniz. Üyelik için 19,90 ₺ ödemeniz gerekiyor ve bu bir sefere mahsus olarak alınan bir ücret. Daha sonra kendi sunacağınız hizmetle ilgili ilanınızı oluşturabiliyorsunuz. Oluşturulan ilanda yapacağınız işle ilgili detaylı bilgi verebilir, işi kaç günde yapabileceğinizi ve nasıl yapacağınızı anlatabilirsiniz.

Bionluk’ta grafik tasarım, internet reklamcılığı, içerik yazarlığı, seslendirme, yazılım, iş – yönetim ve video animasyon gibi kategoriler yer almaktadır. Sunacağınız hizmete göre bu kategorilerde iş ilanı oluşturabilirsiniz. Bionluk ile para kazanma yeni üyeler için oldukça zordur çünkü sistemde puanlama ve yorum da yer alıyor. Bu nedenle oluşturacağınız ilanda detaylı olarak yapacağınız işle ilgili bilgi vermeli ve hizmet bedelini düşük tutmalısınız.

Bionluk ile Nasıl Para Kazanılır?

Bionluk kazancı yeteneklere ve sunulan hizmet bedellerine göre değişmektedir. Yazılım ve grafik tasarım hizmetlerinin fiyatları içerik hizmetleri fiyatlarına göre daha yüksek olacaktır. Burada çalışan freelancer’lar da yaptıkları işin kalitesine göre işlere fiyat belirlemektedirler. Ne kadar fazla iş alıp tamamlarsanız kazanacağınız para miktarı da o kadar fazla olacaktır.

Bionluk ile Kazanç istiyorsanız ilk etapta sunduğunuz hizmetin fiyatını düşük tutabilir, daha sonra yüksek puan ve olumlu yorumlarla ilgi gören bir freelancer haline geldiğinizde kademeli olarak sunduğunuz hizmet fiyatını arttırabilirsiniz. Eğer bir içerik yazarıysanız ve 10 ₺’den her gün bir içerik yazıyorsanız aylık 240 ₺ (%20 bionluk hizmet kesintisiyle beraber) ek gelir elde edebilirsiniz. Yapılan işin kalitesi ve geri bildirimler hizmet fiyatını direkt etkileyeceğinden dolayı uzmanlık alanınıza göre hizmet sunmanız faydanıza olacaktır.