Web Site Trafiğini Arttırma Yöntemleri

05.10.2021
52
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Web Site Trafiğini Arttırma Yöntemleri

Web Site Trafiğini Arttırma Yöntemleri Web Sitenizin Trafiğini Artırmanız İçin 7 Seo İpucu İnternet üzerinden para kazanmak için veya hobi amaçlı açılmış bir web siteye sahip olabilirsiniz. Web sitenizin okuyucularla buluşması için etkili çalışmalar yapmanız gerekebilir. İnternet üzerinde aktif olarak çalışan milyonlarca web site vardır. Bu sitelerle rekabet edebilmek ve web sitenizi ön plana çıkarabilmek için SEO gibi Google aramalarında ön plana çıkmanızı sağlayacak ayarları yapmalısınız.

Web Site Ziyaretçi Sayısı Yükseltme

Web Sitenizin Trafiğini Artırmanız İçin 7 Seo İpucu Web siteler için Google aramalarında ön planda yer almak için en temel iki yöntem vardır. Bunlardan birincisi SEO, ikincisi ise SEM olarak adlandırılmaktadır. Sitenizi ücretli bir şekilde tanıtmak için bile SEO ayarlarınızı etkili bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Web sitenizin daha fazla trafik alması için uygulayabileceğiniz seo ipuçları şu şekildedir;

İyi Bir Tasarıma Sahip Olmak

Web sitelerin daha fazla kişiye ulaşamamasındaki en büyük etken, kötü bir tasarıma sahip olması ve diğer cihazlara uyum sağlayamıyor olmasıdır. Bunun için web sitenizin tasarımını yaparken iki temel hususa dikkat etmelisiniz. Web Site Trafiğini Arttırma Yöntemleri Birincisi karmaşık olmayan bir tema olması, ikincisi ise her cihazı destekliyor olmasıdır. Birçok web sitesi mobil cihazlarda ve tabletlerde etkili bir şekilde çalışmayabiliyor. Buda web sitenizin Google tarafından etkili bir şekilde taranmasının önüne geçiyor.

Resimleri Optimize Etmek

Web sitenizin içeriği ne olursa olsun, resim paylaşacağınız durumlar olacaktır. Eğer çok fazla resim paylaşımı yaptığınız bir siteniz varsa, resimlerinizi optimize etmelisiniz. Fazla resim içeren web siteler biraz daha yavaş yüklenebilir. Bunun için resimlerinizin boyutu bir hayli önemlidir. 1mb aşmayan görseler yüklemelisiniz. Aynı zamanda görsellerinizi optimize edebileceğiniz eklentilerden kullanabilirsiniz.

Web Sitenizin Daha Hızlı Yüklenmesini Sağlayın

Yavaş yüklenen bir web siteye sahip olmak, sitenizin çoğu zaman geri planda tutulmasını sağlayacaktır. Google’ın web siteniz için daha iyi çalışmasını istiyorsanız sitenizin hızını iyileştirmeniz gerekmektedir. Web site okuyucuları, yavaş yüklenen sitelerde zaman harcamak yerine daha hızlı yüklenen web sitelerde zaman geçirecektir. Web Site Ziyaretçi Sayısı Yükseltme Web sitenize giren kullanıcılar, size hızından dolayı hemen çıkacaktır. Buda sitenizin geri planda kalmasına neden olacaktır.

Anahtar Kelimesi Araştırması Yapın

Web siteye organik bir şekilde trafik çekmenin en etkili yolu seo dur. Seo arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. İçeriklerinizin seo ayarlarını iyi yapmanız için anahtar kelimelerinizi iyi belirlemelisiniz. Web sitenizi yansıtan anahtar kelimeler kullandığınızdan emin olmalısınız. Bunun için Google üzerinde hizmet veren birçok web sitesi vardır. Örneğin Google’ın sunduğu ‘’ Google Anahtar Kelime Planlayıcısı’’ hizmetinden yararlanarak size uygun olan anahtar kelimeleri seçebilirsiniz.

Dahili Sayfalara Bağlantı Verin

Web sitenizdeki içerikler sayesinde dahili bağlantılara yer verebilirsiniz. Bu yöntem web sitenizin daha fazla index almasını sağlayacaktır. Buda sitenizin Google sırlamalarında yer almasına katkı sağlayacaktır. Yazdığınız bir makalenizde, farklı bir kategorinizin adından bahsedebilir ve o kategorinizin bağlantısını ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı bir makaleniz içinde bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Resimlerinizi Adlandırın

Birçok web site sahibi belki de bu yöntemin trafik kazanmak için faydalı olacağını yeni öğreniyor olabilir. Web sitenize bilgisayarınızdan fotoğraf yüklerken direkt yüklüyor olabilirsiniz. Bu durum aslında seo için yanlıştır. Web sitenize yükleyeceğiniz fotoğrafın adın ‘123.jpg’ olabilir. Fotoğrafınızı bu şekilde yüklerseniz, pek fayda göremeyeceksiniz. Fotoğrafınızı yükleyeceğinizin makalenin adını ‘’Seo Ayarları Nasıl Yapılır?’’ şeklinde belirlediğinizi varsayalım. Fotoğrafınızın adını da ‘’Seo Ayarları Nasıl Yapılır.jpg’’ veya ‘’Seo ayarları.jpg’’ şeklinde yapabilirsiniz. Böylece Google görsel aramalarında da makaleniz ön plana çıkabilir.

Başka Sitelerden Web Sitenize Bağlantı Alın

Backlink olarak adlandırılan bu durum, web sitenizin seo açısından başarısı için hayati değer taşımaktadır. Kim ne derse desin, backlink almak web sitenizin seo ayarlarını iyileştirecek ve geliştirecektir. Bunun için blog sayfalarında misafir olarak içerik yayımlayabilir ya da web site sahipleriyle anlaşarak sitenize bağlantı verilmesini isteyebilirsiniz. Web Site Trafiğini Arttırma Yöntemleri Sitenizin anahtar kelimeleriyle alakalı olarak backlink almanız, trafik kazanmanız için etkili yöntemler arasındadır.