Kütüphanecilik ve Önemi

23.09.2021
34
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Kütüphanecilik ve Önemi
oy

Kütüphanecilik ve Önemi Medeniyetlerde bazı yapılar ve bazı göstergeler, gelişmişliğin en önemli ifadelerindendir. Örneğin, eskiden yine bir sanatsal aktivite olan tiyatrolar, medeniyetlerin, özellikle antik medeniyetlerin gelişim göstergesidir.

Kütüphanecilik

Antik medeniyetler tiyatroya önem verirken, bu önemi de her yerde göstermekten hiç çekinmemişlerdir.

Kütüphaneciliğin Önemi

En ücra ve en gelişmemiş şehirlerde bile, bir antik tiyatro bulunmuş, üstelik aktif olarak kullanılmıştır. Her zaman insanları aktif olarak eğlendirme, mutlu etme görevi almış olan tiyatrolar, günümüzde de önemini sürdürmektedir.

Tiyatrolar kadar, tarih boyunca önemli bir yapı olarak kütüphaneler gösterilebilmektedir. Kütüphaneler, insanlar için büyük bir yol gösterici olmaktadır. İnsanlık, tarihi boyunca kitaba önem vermiştir. Kağıt bulunmadan önce bile, ağaç kabuklarına yazılar yazılmış, daha öncesinde ise mağara duvarlarına çizilen resimler, yazılan yazılar ve tüm diğerleri, kütüphanecilik oluşumu için atılan ilk adımlar olmuştur.

Kütüphaneler, insanlar için muhteşem öneme sahiptir. Bu önem, tarih boyunca varlığını da korumak zorundadır. Eğer yeteri kadar önem gösterilmez ise, kitaplar yok olacak ve tüm gelişim yavaşlayacaktır. Kütüphaneler, teknolojinin gelişmesi ile önem kaybetmektedir. Bilgisayar üzerinden okunan kitaplar, basılı kitapların önem kaybetmesine sebep olmaktadır. Bilgisayar ortamı, basılı kitapların varlığını ve gelişimini olumsuz etkilemektedir.  Kütüphanecilik ve Önemi Teknoloji her ne kadar gelişim için güzel ve faydalı olsa da, sanatın gelişimine olumsuz etki edebilmektedir. Kütüphanelerin ve kitapların varlığını korumak ise, mutlak surette bizlere düşen bir görev olmaktadır.